Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski usłyszał zarzuty

Autor CowKrakowie.pl
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski usłyszał zarzuty

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski usłyszał zarzuty prokuratorskie. O sprawie jako pierwsi poinformowali dziennikarze Wirtualnej Polski.

reklama

Jacek Majchrowski stawił się dziś w krakowskiej prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę. Prezydent Krakowa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

reklama

Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa poinformowała WP, że prezydent Jacek Majchrowski uważa, że postawione mu zarzuty są absurdalne, To nie prezydent miasta przyznaje dotacje na prace konserwatorskie. W związku z tym nie mógł nikomu przysporzyć korzyści, dlatego że wnioski są oczywiście składane przez właścicieli obiektów zabytkowych do miasta. Przy Wydziale Kultury jest powołany specjalny zespół, specjalna komisja, które te wnioski rozpatruje. Konserwatorzy sprawdzają, który wniosek powinien być pozytywnie rozpatrzony przez miasto, który obiekt zasługuje na dofinansowanie do prac konserwatorskich. To nie prezydent podejmuje decyzję o przydzieleniu pieniędzy, tylko ostatecznie Rada Miasta głosując, podejmuje decyzję o przyznaniu dotacji na konkretny wniosek.

Zobacz również:

Donald Tusk podpisał zarządzenia. Dotyczy wprowadzonych stopni alarmowych

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności