Pościg ulicami Krakowa. Piesi uciekali w popłochu

Autor CowKrakowie.pl
Pościg ulicami Krakowa. Piesi uciekali w popłochu

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na krakowskich drogach. Pijany kierowca uciekał przed funkcjonariuszami straży miejskiej.

reklama

Ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący citroenem, który wczoraj przed 23 urządził sobie rajd ulicami Nowej Huty. Został ujęty przez strażników miejskich i przekazany policji.

reklama

W środę, przed godziną 23:00 strażnicy jadący radiowozem zauważyli citroena nadjeżdżającego z naprzeciwka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jechali ulicą jednokierunkową, a w związku z tym citroen poruszał się pod prąd. Gdy kierowca dostrzegł radiowóz, przyspieszył i przejeżdżając obok przerysował lusterkiem bocznym drzwi radiowozu. Nie zatrzymał się, tylko dodał gazu i popędził w stronę ronda Czyżyńskiego.

W związku z realnym zagrożeniem zdrowia i życia innych kierujących, patrol natychmiast zawrócił i używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego ruszył za nim.

O krok od tragedii

Citroen przyspieszył jeszcze bardziej i zbliżając się do skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Tomickiego nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, mimo, iż miał czerwone światło, a na zielonym wchodzili piesi. Ci widząc pędzącego citroena uciekali w popłochu na chodnik. Na szczęście nic im się nie stało.

Citroen pędził dalej. W rejonie bloku przy Tomickiego gwałtownie skręcił w ślepą ulicę i zatrzymał się na parkingu przed jednym z bloków. Strażnicy wjechali za nim, zatrzymali radiowóz i już po chwili byli przy samochodzie.

Polecili kierującemu, aby wyłączył silnik i oddał kluczyki. Ten nie słuchał i kurczowo trzymał się kierownicy odmawiając opuszczenia auta. Strażnicy musieli użyć siły fizycznej, by wyciągnąć go na zewnątrz.

Mężczyzna przyznał się, że dwie godziny wcześniej wypił 3 mocne piwa, po czym wsiadł za kółko. Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Jego wynik to ponad półtora promila. Kierowcy citroena grożą teraz poważne konsekwencje.

Zobacz także:

Bilet odcinkowy w komunikacji miejskiej [CENNIK]

Na lotnisku zatrzymano mężczyznę poszukiwanego listem gończym

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności