Policyjny pościg. Kierowca uciekał z kilogramem narkotyków

Autor CowKrakowie.pl
Policyjny pościg. Kierowca uciekał z kilogramem narkotyków

Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego toyotą, bo popełnił wykroczenie. Mężczyzna jednak podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu został ujęty.

reklama

Kilka dni temu policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie Słomnik,  zauważyli kierującego toyotą, który popełnił wykroczenie drogowe, więc wydali wyraźny sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna jednak nie zastosował się do niego i podjął próbę ucieczki. Policjanci podjęli za nim pościg.

reklama

Porzucił pojazd i uciekał pieszo

Po chwili uciekinier wjechał na teren prywatnej posesji, gdzie porzucił pojazd, po czym zbiegł pieszo. Mundurowi po penetracji przyległego terenu szybko odnaleźli zbiega — to 26-latek z Krakowa. Okazało się, że powodem jego ucieczki był fakt posiadania prawie kilograma haszyszu, który wówczas przewoził. Narkotyki znajdowały się w dziesięciu paczkach owiniętych taśmą, zostały przez policjantów zabezpieczone. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało też, że mężczyzna posiada sądowy zakaz do prowadzenia pojazdów.

26-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzania ich do obrotu, a także kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu.  Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

Zobacz także:

Mężczyzna obnażał się przed kobietami w autobusie

Action. Zdecydowano o wycofaniu artykułu ze sprzedaży. Może zagrażać życiu!

Ukradł kamerę, która cały czas rejestrowała obraz

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności