Osunęła się skarpa na pętli Górka Narodowa

Autor CowKrakowie.pl
Osunęła się skarpa na pętli Górka Narodowa

Na nowej pętli Górka Narodowa osunęła się skarpa, która zanieczyściła torowisko przy peronach odjazdowych. Wykonawca analizuje możliwość zastosowania nowego rozwiązania, które zapobiegnie podobnej sytuacji.

reklama

Urzędnicy informują, że torowisko zostało już oczyszczone z zalegającego błota. Następnym etapem prac naprawczych jest profilowanie uszkodzonej skarpy.

reklama

Obecnie wykonawca analizuje możliwość zastosowania nowego rozwiązania umocnienia skarpy np. poprzez ułożenie warstwy geokraty wraz z wypełnieniem kruszywem. Wszelkie prace, przed ich realizacją, będą konsultowane z projektantem odpowiedzialnym za rozwiązania techniczne.

 Skarpa posiadała standardowo stosowane w takich przypadkach umocnienie w postaci odpowiedniego wyprofilowania oraz warstwy humusu z obsianiem trawną. Niestety niesprzyjające warunki pogodowe oraz termin, w którym były prowadzone roboty związane z umocnieniem skarpy w tym brak ostatecznego porośnięcia umocnienia trawą spowodowały utratę stabilności zastosowanego umocnienia.

Zobacz także:

Podwyżka cen za przejazd A4 Kraków-Katowice. Stanowisko GDDKiA 

Policjanci wkroczyli do 15 mieszkań na terenie Krakowa

Kaufland podnosi wynagrodzenie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności