Na to wydarzenie sporo osób czeka. Będzie trwało aż 4 dni w Krakowie [INFORMATOR]

Autor CowKrakowie.pl
Na to wydarzenie sporo osób czeka. Będzie trwało aż 4 dni w Krakowie [INFORMATOR]

Już tylko godziny dzielą nas do kolejnego sportowego wydarzenia w naszym mieście jakim jest CAVALIADA Kraków 2024. W TAURON Arenie Kraków wystąpią zawodnicy z 17 krajów.

reklama

Wielki finał CAVALIADA Tour już w czwartek rozpocznie się w Krakowie. W przeddzień zawodów do TAURON Areny Kraków zjeżdżają zawodnicy z 17 państw, a przed południem odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie. Dzwonek startowy wybrzmi w czwartek o godzinie 8:00.

reklama

Kraków już po raz piąty zamieni się w międzynarodową stolicę skoków przez przeszkody. Od 22 do 25 lutego 2024 r.

Po raz pierwszy zmagania zawodników biorących udział w konkursie skoków przez przeszkody będą miały tak wysoką rangę, czyli czterech gwiazdek (CSI4*W-LF).

Walka o tytuł zwycięzcy

CAVALIADA Tour składa się z czterech kluczowych na mapie Europy zawodów sportowych. Klasyfikacje rankingowe prowadzone są we wszystkich konkurencjach jeździeckich. Ranking CAVALIADA Tour odpowiada rywalizacji międzynarodowej w skokach przez przeszkody, CAVALIADA Future to dzieci na kucach, a CAVALIADA Open Tour to rywalizacja dla Amatorów. Rankingi prowadzone są też w pozostałych konkurencjach: WKKW (TRAF Eventing Tour), powożenie (ORLEN Driving Tour) i ujeżdżenie (CAVALIADA Dressage Tour). W każdym etapie zawodnicy walczą o kolejne punkty, a walka o pozycję lidera z każdą lokalizacją jest coraz bardziej zacięta. 

Duża Runda to trzy konkursy w ramach rozgrywek finałowych Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata. Wszystkie trzy konkursy zaliczane będą do światowego rankingu. Konkurs PKO Bank Polski Grand Prix ma pulę nagród 105 500 euro, zwycięzca otrzyma czek o wartości 26 000 euro. Konkurs ten wyłoni również trójkę najlepszych zawodników rankingu Ligii Europy Centralnej, która uzyska awans do Finału Pucharu Świata w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

17 plag w TAURON Arenie Kraków

Doskonałą obsadę będą miały międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody – finał CAVALIADY Tour i Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w Krakowie. Wszystko za sprawą ugruntowanej pozycji imprezy na jeździeckiej mapie świata, rozpoznawalnej marce oraz przede wszystkim dzięki decyzji o podniesieniu rangi zawodów do czterech gwiazdek.

Chętnych do startu tylko w konkursach CSI4*W było ponad 100 z 18 krajów. Ostatecznie organizator przyjął 80 jeźdźców i 180 koni. Stawkę uzupełnia 51 par zgłoszonych do finału CAVALIADA Open Tour.

Najliczniejszą grupę gości stanowią Niemcy. Wśród reprezentantów tego kraju są: Harm Lahde – zwycięzca PKO Bank Polski Grand Prix Sopotu, Felix Hassmann, który ma w swojej kolekcji ponad 100 zwycięstw w konkursach zaliczanych do światowego rankingu w tym w prestiżowym Grand Prix CSI4* w Monachium. Po raz pierwszy do Krakowa przyjedzie Michael Kolz, brązowy medalista Mistrzostw Niemiec.

Zawodnikiem z aktualnego TOP 100 rankingu FEI jest też Łotysz Kristaps Neretnieks. Gwiazdą w Krakowie będzie również Grek Angelos Touloupis – to zwycięzca Grand Prix CAVALIADY w Warszawie i drugi wicelider rankingu CAVALIADY Tour 23/24. 

Wiernymi uczestnikami CAVALIADY są Litwini. Wśród nich najbardziej utytułowany jest Andrius  Petrovas – trzykrotny uczestnik finałów Pucharu Świata. Wśród innych zagranicznych gości którzy po raz pierwszy przejadą do Krakowa warto wymienić też Michaela Duffy, który z drużyną Irlandii wygrał w zeszłym roku Puchar Narodów na CSIO5* w Rzymie, liderkę Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata Sarę Vingralkovą z Czech, czy też zawodników z Ameryki: Kolumbijczyk Santiago Diaz Ortega i  Meksykanina Ernesto Canseco.

Na starcie nie może zabraknąć najlepszych Polaków. Z pierwszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego będzie ich aż 6: lider – mistrz Polski Tomasz Miśkiewicz, Jarosław Skrzyczyński, Przemysław Konopacki, Michał Kaźmierczak, Marek Wacławik i Krzysztof Ludwiczak. Dorównać do nich będzie chciała jeździecka młodzież wśród której są wielokrotni mistrzowie juniorów i młodych jeźdźców Aleksandra Kierznowska i Aleksander Lewandowski.

Pełna masterlista dostępna TUTAJ

***

Bilety można kupić na stronie https://tobilet.pl/cavaliada-krakow.html 

Dla tych, którzy nie mogą przyjechać, ale chcieliby zobaczyć, jak wygląda finał CAVALIADA Tour, organizator przygotował transmisję online. CAVALIADA TV to nie tylko wszystkie konkursy, ale również wywiady z zawodnikami i studio. Transmisja online: https://live.cavaliada.pl/

HARMONOGRAM

Informacje o programie są dostępne TUTAJ

Początek zawodów: codziennie o godz. 8:00

UWAGA! Podczas wydarzenia CAVALIADA Kraków parkingi nie będą dostępne!

GASTRONOMIA

Restauracje: Północna – od otwarcia bram (wejście: klatki schodowe nr 4 i 7)

SZATNIE

W dniach wydarzeń czynna będzie szatnia na poziomie A (płatna 6 zł).

BANKOMAT

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest bankomat – we foyer obiektu przy Recepcji Głównej

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności