Na piątek zaplanowano strajk. Policja wystosowała komunikat

Autor CowKrakowie.pl
Na piątek zaplanowano strajk. Policja wystosowała komunikat

Funkcjonariusze z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie ostrzegają kierowców przed możliwymi utrudnieniami w ruchu, które mogą się pojawić w związku z zaplanowanym strajkiem.

reklama

W piątek, 9 lutego w całym kraju zaplanowany jest strajk rolników, który ma odbywać się w godzinach od 9:30 do 18:00. W tym czasie kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu – zaznacza policja.

reklama

Wójt Gminy Liszki informuje, że rolnicy z Gminy Liszki i gmin sąsiednich przyłączają się do strajku Solidarności Rolników Indywidualnych.

Zbiórka pojazdów zaczyna się o godzinie 9.30 w miejscowości Cholerzyn na parkingu przy Zalewie ( obok Pizzerii Paolo), następnie po odprawie około godziny 10.00 rolnicy ruszą na drogę DW744 z której wjadą na drogę nr 780 w stronę Krakowa i udadzą się nią aż do ronda im. Herberta Hoovera (Węzeł Mirowski). Następnie zawrócą i będą się poruszać drogą DW780 w kierunku Liszek, do ronda im. Krzyża Świętego. Tam ponownie zawrócą i udadzą się trasą powrotną do ronda im. Herberta Hoovera. Trasa ta będzie się kilkukrotnie zapętlać.

Przewidywane zakończenie strajku między godziną 17-18 w miejscu rozpoczęcia.

Objazd: Jadąc z Balic w kierunku Liszek drogą wojewódzką nr 774 w miejscowości Kryspinów skręt w prawo przy sklepie „Lewiatan” na DP 2189K przez Budzyń, Cholerzyn, w miejscowości Mników skręt w lewo przy „Delikatesach Sezam” powrót na drogą wojewódzką nr 780.

Powyższe działania mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym oraz w kursowaniu autobusów komunikacji publicznej.

Utrudnienia w Krakowie

Wszystko na to wskazuje, że w Krakowie także będzie trzeba przygotować się na utrudnienia. Rolnicy planują zbiórkę w okolicy ronda Matecznego. Najprawdopodobniej pojawią się utrudnienia przy ul Konopnickiej, Kamińskiego, Wadowickiej i Zakopiańskiej.

Objazdy i kolejne utrudnienia

W Widomej w godzinach 9.00 – 00.00 – odbędzie się zgromadzenie publiczne kierowców ciągnikami rolniczymi, co spowoduje blokadę dwóch rond oraz przejść dla pieszych na Węźle Widoma (droga nr 7 oraz nr 772).

Objazd: Jadąc z Krakowa w kierunku Słomnik – DK7 w Widomej skręt w lewo na ulicę Słomianą (2149K), w Iwanowicach Dworskich skręt w prawo na ulicę Jurajską i kolejno w skręt w prawo na drogą wojewódzką nr 780 przez Poskwitów, następnie wjazd na drogą wojewódzką nr 772 – skręt w lewo kierunku Słomnik. Z kolei jadąc od Miechowa drogą krajową S7 na wysokości Węzła Szczepanowice funckjonariusze olicjanci będą kierowali na drogę wojewódzką nr 772.

Pobiednik Wielki w godzinach 10.00 – 15.00.  Przejazd protestujących ciągnikami rolniczymi rozpocznie się w okolicy stacji benzynowej i będzie przebiegał drogą nr 79 w kierunku Ronda Mogilskiego/Nowej Huty. Bez objazdu na terenie powiatu krakowskiego.

Zobacz także:

A4 Katowice-Kraków: Będzie wymiana nawierzchni

Funkcjonariusze zainteresowali się pasażerem na lotnisku. Został zatrzymany

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności