Na kładce o. Bernatka będą prowadzone prace

Autor CowKrakowie.pl
Na kładce o. Bernatka będą prowadzone prace

Na kładce o. Bernatka mają rozpocząć się prace, które polegać będą na wypełnieniu przęseł balustrad. Nadal nie została podjęta decyzja co z kłódkami, która zostały przypięte do obiektu.

reklama

Urzędnicy informują, że siatka na kładce o. Bernatka będzie zastąpiona pionowymi elementami szczeblinkowymi ze stali nierdzewnej. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa.

reklama

Etapy prac

  • w pierwszym, od poniedziałku, 5 lutego, wyremontowana zostanie balustrada przy ciągu dla pieszych (od strony mostu Powstańców Śląskich), w tym czasie ruch pieszy zostanie skierowany na drogę dla rowerów, usytuowaną po drugiej stronie obiektu
  • w drugim – realizacja planowana w III kwartale tego roku – wyremontowana zostanie balustrada przy drodze dla rowerów (od strony mostu Piłsudskiego).

Pierwszy etap finansowany jest ze środków na bieżące utrzymanie obiektów inżynierskich, a koszt jego realizacji wyniesie ok. 670 tys. zł.

Jeszcze w tym roku podjęta zostanie decyzja, co stanie się z kłódkami zamontowanymi na kładce, które stały się nieodłącznym jej elementem.

Zobacz także:

Multisensoryczna wystawa VAN GOGHA od 10 lutego w Krakowie

Od 10 lutego te przystanki zmienią nazwy [LISTA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności