Na Facebooku pojawiło się fałszywe konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Autor CowKrakowie.pl
Na Facebooku pojawiło się fałszywe konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod tę jednostkę. Prawdopodobnie w ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków. Posłużono się przy tym spreparowanym wizerunkiem byłej prezes ZUS.

reklama

Na Facebooku pojawiło się fałszywe konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Fałszywy profil informuje o inwestycji mającej zagwarantować emeryturę już w wieku 50 lat. Oszuści podają, że wystarczy zainwestować 1 tys. zł. Prawdopodobnie w ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków. Posłużono się przy tym spreparowanym wizerunkiem byłej prezes ZUS – prof. Gertrudy Uścińskiej, aby uwiarygodnić informację. ZUS rozważa podjęcie kroków prawnych w tej sprawie.

reklama

Przy tej okazji przypominamy również o możliwych próbach  wyłudzania danych od klientów Zakładu. Nie należy klikać w podejrzane linki – zarówno mailowe, jak i przesyłane w wiadomościach SMS, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki.

Zobacz również:

Przy rondzie Mogilskim będą utrudnienia w ruchu

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności