Mieszkaniec Krakowa stracił swoje oszczędności. Dodatkowo wziął jeszcze pożyczki

Autor CowKrakowie.pl
Mieszkaniec Krakowa stracił swoje oszczędności. Dodatkowo wziął jeszcze pożyczki

Mieszkaniec Krakowa skusił się na szybki zysk, który oferowany był na platformie internetowej. Niestety okazało się, że to oszustwo. Mężczyzna stracił swoje oszczędności.

reklama

Ile jeszcze takich historii musi się wydarzyć, żeby ludzie byli bardziej ostrożni? Niestety krakowska policja poinformowała o kolejnym oszustwie. Mieszkaniec Krakowa stracił dorobek swojego życia.

reklama

78-letni mieszkaniec Krakowa padł ofiarą oszustwa na „inwestycję”. Mężczyzna skusił się wizją dużego zarobku zachęcony internetową reklamą inwestycji dużego międzynarodowego projektu. Senior z Krakowa w efekcie nieprzemyślanych działań stracił swoje oszczędności, a ponadto zaciągnął kilka pożyczek, a uzyskane z nich środki przelał na konto oszustów.

Na policję zgłosił się 78-letni mężczyzna, który zorientował się, że został oszukany. Jak się okazało, senior przeglądając strony internetowe znalazł witrynę oferującą możliwość zakupu akcji międzynarodowego projektu. Senior chciał uzyskać więcej informacji, dlatego zadzwonił na numer z ogłoszenia. W ten sposób nawiązał on kontakt z oszustami, którzy na różnych etapach rozmów podawali się za doradców inwestycyjnych i pracowników banku. Senior uwierzył w obietnicę wysokich zysków i w okresie od października 2023 roku do stycznia br., przelewem przekazał oszustom oszczędności oraz środki z zaciągniętej pożyczki bankowej na łączną sumę 260 000 zł.

78-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, kiedy okazało się, że nie może wypłacić zainwestowanych pieniędzy. Wówczas postanowił zwrócić się o pomoc do policji. Teraz wyjaśnieniem sprawy zajmują się krakowscy funkcjonariusze.

Zobacz także:

Nie dajcie się oszukać. Multikino ostrzega

A4 Katowice-Kraków: Będzie wymiana nawierzchni

Funkcjonariusze zainteresowali się pasażerem na lotnisku. Został zatrzymany

Niecodzienna akcja w Krakowie. Strażak czołgał się ok. 40 metrów ciasną rurą

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności