Mieszkaniec Krakowa miał plantacje konopi indyjskich. Przeszukano jego lokale

Autor CowKrakowie.pl
Mieszkaniec Krakowa miał plantacje konopi indyjskich. Przeszukano jego lokale

W ręce krakowskich policjantów wpadł mieszkaniec Krakowa, który posiadał plantacje konopi indyjskich. Teraz mężczyzna najbliższe lata może spędzić za kratkami.

reklama

Mundurowi uzyskali informację, że w mieszkaniach na terenie Ugorka oraz Grzegórzek prowadzona jest nielegalna plantacja konopi indyjskich. Kilka dni temu kryminalni pojawili się pod adresem na Ugorku, gdzie po dłuższej obserwacji zauważyli mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. Został on wylegitymowany przez funkcjonariuszy, a samochód którym przyjechał przeszukany.

reklama

Policjanci w pojeździe ujawnili woreczek z suszem roślinnym oraz akcesoria służące do konfekcjonowania środków odurzających. Jak się okazało 36-latek w jednym z pokoi mieszkania, którym dysponował prowadził uprawę konopi. Przeszukane zostało również drugie z mieszkań znajdujące się na terenie Grzegórzek, gdzie mieszkał mężczyzna. Tu również ujawniono plantację roślin, których uprawa jest prawnie zakazana.

W trakcie przeszukania obu mieszkań policjanci zabezpieczyli łącznie 42 krzewy konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju, prawie 400 gramów suszu roślinnego oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 36-latka zdecyduje sąd.

"Plantacja narkotyków na Grzegórzkach"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności