Kryminalni zatrzymali 13 osób

Autor CowKrakowie.pl
Kryminalni zatrzymali 13 osób

W przeciągu ostatniego miesiąca wieliccy kryminalni zatrzymali 13 osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Łącznie zabezpieczono  ponad  650 g różnego rodzaju narkotyków, które nie trafia na czarny rynek.

reklama

Jedna z realizacji miała miejsce 9 lutego br. wieliccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali rożnego rodzaju środki psychotropowe oraz środki odurzające. Początkowo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód w którym podróżowało dwóch mężczyzn. Przy 20-latku znaleziono zawiniątko foliowe, w którym znajdował się mefedron. Natomiast w pojeździe znaleziono woreczek foliowy również z zawartością mefedronu oraz zawiniątko z foli aluminiowej w którym znajdował się  susz roślinny – marihuana.

reklama

Następnie policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzn, gdzie odnaleźli kolejne porcje narkotyków.  Łącznie zatrzymano środki psychotropowe w postaci mefedronu w ilości 16,45 g, haszysz w ilości 2,69 g oraz środki odurzające w postaci marihuany w ilości 9,29 g. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Tego samego dnia, został zatrzymany kolejny mężczyzna, który w swoim mieszkaniu posiadał środki psychotropowe w postaci  6,91 g kokainy, 12,67 g mefedronu, oraz środki odurzające w postaci  1,61 g marihuany.

Policja przypomina, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat więzienia.

"Narkotyki leżą na biurku"
Fot. Policja
"Narkotyki leżą na biurku"
Fot. Policja
"Narkotyki leżą na biurku"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności