Kraków. Pieniądze poleciały przez okno

Autor CowKrakowie.pl
Kraków. Pieniądze poleciały przez okno

W ostatnim dniach na terenie Krakowa doszło do serii oszustw metodą „na legendę”. Ponownie Ofiarami padły osoby starsze, które straciły łącznie kilkaset tysięcy złotych. Aż trudno uwierzyć, że nadal tak łatwo oszuści potrafią wykorzystać seniorów.

reklama

Oszustwa, które miały miejsce w ostatnich dniach:

reklama

74-letnia mieszkanka Krakowa została oszukana przez mężczyznę, który podawał się za policjanta. Poinformował on seniorkę, że jej oszczędności są zagrożone i namówił ją do przekazania pieniędzy. 74-latka, wierząc, że ochroni oszczędności przekazując je na przechowanie rzekomemu policjantowi, straciła w ten sposób ponad 320 tysięcy złotych.

Ponadto dzień wcześniej przestępcy po raz kolejny wykorzystali łatwowierność dwóch starszych osób, 83-latki z Prądnika – Białego oraz 85-latki z Prokocimia, które również zostały oszukane przez mężczyzn, podających się za policjantów. Seniorki instruowane przez oszustów, spakowały swoje oszczędności i przekazały je nieznajomym. W jednym z przypadków seniorka wyrzuciła w reklamówce przez okno kwotę ponad 10 tysięcy złotych zaś w drugim, kobieta wystawiła w reklamówce za drzwi mieszkania ponad 40 tysięcy złotych.

Kiedy zorientowały się, że nie było żadnej policyjnej akcji, zgłosiły sprawę prawdziwym funkcjonariuszom.

Zobacz także:

Pojawi się nowa turystyczna atrakcja w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności