Komunikat Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Autor CowKrakowie.pl
Komunikat Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Sztab Generalny Wojska Polskiego wystosował komunikat do obywateli. W najbliższych dniach na terenie kraju będą przemieszczać się wojskowe kolumny. W związku z tymi działaniami jest apel do mieszkańców.

reklama

W najbliższych dniach zaplanowano ćwiczenia STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. Dlatego do końca maja, pojazdy wojskowe będą przemieszczały się niemal we wszystkich województwach, na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

reklama

Przejazdy kolumn będą również wykorzystane jako element szkoleniowy m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sił sojuszniczych, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach zostanie skoordynowany w sposób jak najmniej utrudniający bieżący ruch. Kolumny będą eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, we współpracy z Policją.

Nie publikujcie zdjęć!

Wojsko zwraca się się również z apelem o ochronę danych, nie publikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności – czytamy w komunikacie.

Zobacz także:

Ukradł kamerę, która cały czas rejestrowała obraz

Mieszkaniec Krakowa stracił swoje oszczędności. Dodatkowo wziął jeszcze pożyczki

Funkcjonariusze zainteresowali się pasażerem na lotnisku. Został zatrzymany

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności