Kamery uruchomione. Nowy bat na krakowskich kierowców

Kamery uruchomione. Nowy bat na krakowskich kierowców

Krakowscy kierowcy muszą mieć się na baczności. W kolejnym miejscu na terenie miasta został uruchomiony system Red Light. Lepiej nie łamać przepisów!

reklama

Niedawno informowaliśmy na łamach CowKrakowie.pl, że w mieście pojawi się nowy system, który ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Kilka dni temu w pierwszym miejscu, a dokładniej na skrzyżowaniu ulic Brożka, Wadowickiej, Tischnera, Zakopiańskiej uruchomiono nowoczesne kamery.

reklama

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym informuje, że od teraz w nowej lokalizacji już działa ten system. Kamery uruchomione są na skrzyżowaniu al. Pokoju z ul. Nowohucką.

Red Light – co to jest?

Kamery monitorujące skrzyżowanie oraz zainstalowane na nich sygnalizatory, wykrywają przypadki wjechania przez kierujących na skrzyżowanie przy nadawanym czerwonym świetle. Kamery śledzą tor poruszania się pojazdu oraz dokumentują popełnione wykroczenie wraz z danymi umożliwiającymi identyfikację pojazdu, czas i miejsce popełnienia wykroczenia oraz czas, jaki upłynął od zapalenia się czerwonego światła.

Zobacz również:

Pojawi się nowa turystyczna atrakcja w Krakowie

Ci podróżni zapamiętają to na bardzo długo. Ku przestrodze!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności