Funkcjonariusze zainteresowali się pasażerem na lotnisku. Został zatrzymany

Autor CowKrakowie.pl
Funkcjonariusze zainteresowali się pasażerem na lotnisku. Został zatrzymany

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się pasażer, który oczekiwał na lot z Krakowa do Berlina. Zainteresowali się nim funkcjonariusze, którzy postanowili go wylegitymować. Wtedy zaczęły się jego problemy.

reklama

27-letni mężczyzna został wylegitymowany w ramach patrolu mającego na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji  przez funkcjonariuszy Straży Granicznej pełniących służbę na krakowskim lotnisku. Wobec mężczyzny wszczęta została kontrola legalności pobytu. Przedstawiony przez cudzoziemca francuski paszport figurował jednak w bazach poszukiwawczych.

reklama

Zaczęły się problemy

Obywatel Bangladeszu, posłużył się w trakcie legitymowania przerobionym francuskim dokumentem, wystawionym na dane innej osoby. Dane Banglijczyka figurowały ponadto w jednej z dostępnych baz, jako osoby, której nie należy zezwolić na wyjazd z Polski.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się przerobionym dokumentem.

W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Wobec cudzoziemcy wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

27-latek został umieszczony w jednym z ośrodków dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy, gdzie będą trwały dalsze czynności.

Te artykuły mogą cię zainteresować:

Nie dajcie się oszukać. Multikino ostrzega

Niecodzienna akcja w Krakowie. Strażak czołgał się ok. 40 metrów ciasną rurą

Podwyżka cen za przejazd A4 Kraków-Katowice. Stanowisko GDDKiA 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności