Dzisiaj, 19 lutego obchodzone jest święto państwowe

Autor CowKrakowie.pl
Dzisiaj, 19 lutego obchodzone jest święto państwowe

19 lutego w całym kraju obchodzone jest święto państwowe. Z tej okazji nasze miasto zostanie udekorowane flagami państwowymi, miejskimi oraz Unii Europejskiej. To nie wszystko.

reklama

Dziś obchodzimy Dzień Nauki Polskiej, to efekt przyjętej 9 stycznia 2020 r. ustawy przez Sejm. Święto ma być wyrazem uznania dla dokonań krajowych naukowców i dostrzeżenia fundamentalnej roli nauki w tworzeniu cywilizacji.

reklama

19 lutego przypada dzień urodzin Mikołaja Kopernika (1473–1543), wybitnego astronoma, matematyka, ekonomisty, prawnika, stratega wojskowego, lekarza, astrologa i tłumacza.

Flagi państwowe, miejskie i Unii Europejskiej pojawią się w Krakowie na budynkach Urzędu Miasta Krakowa oraz Zarządu Budynków Komunalnych. Biało-czerwone będą maszty przed magistratem na pl. Wszystkich Świętych oraz w tych barwach zostaną udekorowane budynki miejskich jednostek organizacyjnych oraz miejskich spółek komunalnych.

Kładka Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna należąca do firmy Emitel na Krzemionkach będą po zmroku podświetlone na biało-czerwono.

Zobacz również:

Przy rondzie Mogilskim będą utrudnienia w ruchu

To będzie kolejny koszmar dla kierowców. Część ul. Lublańskiej wyłączą z ruchu

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności