Dziś strajk rolników w Krakowie. Możliwy paraliż komunikacyjny miasta

Autor CowKrakowie.pl
Dziś strajk rolników w Krakowie. Możliwy paraliż komunikacyjny miasta

Kierowcy oraz pasażerowie krakowskiej komunikacji miejskiej muszą liczyć się dziś z utrudnieniami w mieście. Rolnicy zapowiedzieli kolejny protest.

reklama

Protestujący mają wyruszyć do Krakowa około godziny 12.00 i pojawić się na trasach:

reklama

Od strony Luborzycy ul. Kocmyrzowską, al. Gen. Władysława Andersa, al. Gen. Tadeusza Bora Komorowskiego do al. 29 Listopada, gdzie do protestujących dołączy grupa rolników jadących od strony Słomnik i wspólnie przejadą przez al. 29 Listopada, al. Trzech Wieszczów, ul. Konopnickiej do Ronda Matecznego, następnie ul. Kamińskiego, al. Powstańców Śląskich, ul. Klimeckiego, przez Rondo Mogilskie, ul. Mogilską, al. Jana Pawła II, ul. Bieńczycką i ul. Kocmyrzowską, a następnie udadzą się w drogę powrotną.

Utrudnienia pod Krakowem

Na terenie Gminy Liszki rolnicy będą przejeżdżać z małą prędkością od ok. godz. 7.00 do ok. 24.00 drogą wojewódzką nr 780, pomiędzy trzema rondami: rondem w Kryspinowie, rondem w Bielanach oraz rondem im. Herberta Hoovera przy węźle mirowskim. Tą trasą będą przejeżdżać wielokrotnie. Przewidywany jest również jednorazowy przejazd drogą wojewódzką nr 774 z Kryspinowa przez Cholerzyn w kierunku Zabierzowa i Krakowa. Osoby jadące na lotnisko w Balicach powinny wcześniej zaplanować dojazd.

W związku ze strajkiem mogą występować utrudnienia w przejeździe i chwilowe wstrzymania ruchu autobusów linii aglomeracyjnych: nr 209, 219, 229, 239, 249, 259, 269.

Zobacz także:

Dzień Kobiet w hotelu Campanile Kraków South oraz restauracji Mucho Gusto

Na wniosek gminy Zielonki została wprowadzona korekta na linii 227

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności