Dni otwarte w zajezdni autobusowej i tramwajowej MPK. Przygotowano sporo atrakcji

Autor CowKrakowie.pl
Dni otwarte w zajezdni autobusowej i tramwajowej MPK. Przygotowano sporo atrakcji

To będzie gratka dla fanów krakowskiej komunikacji miejskiej. Już niebawem odbędą się dni otwarte w zajezdni autobusowej i tramwajowej MPK. Przygotowano sporo atrakcji.

reklama

Już za kilka dni, a dokładniej 2 oraz 3 marca MPK SA w Krakowie udostępni dwie zajezdnie, jedną tramwajową i jedną autobusową. Tym samym krakowski przewoźnik włączy się w obchody rocznicy 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej. Wizyta w zajezdniach będzie znakomitą okazją, aby zobaczyć jakie pojazdy zostały zakupione z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej. Przewodnikiem najmłodszych zwiedzających będzie Trambuś, oficjalna maskotka MPK.  

reklama

Zajezdnia Autobusowa Wola Duchacka

Jako pierwsza w sobotę, 2 marca zostanie otwarta zajezdnia autobusowa Wola Duchacka, która znajduje się przy ul. Walerego Sławka 10. W tym dniu od godz. 11.00 do 14.00 na odwiedzających będzie czekać wiele atrakcji. Odwiedzający zobaczą przede wszystkim nowoczesne autobusy, w tym pojazdy elektryczne zakupione ze środków UE. Będzie można wziąć udział w pokazie ładowania baterii takiego pojazdu przez pantograf. Jednocześnie nie zabraknie okazji do oglądania historycznych autobusów z kolekcji MPK, w tym najstarszego autobusu w Polsce. Dzięki temu łatwo będzie można porównać komfort podróży jaki mamy dzisiaj, z tym jaki był kilkadziesiąt lat temu. Dostępne będą także radiowozy inspektorów ruchu MPK – elektryczny i hybrydowy.

Dla uczestników zostały również opracowane specjalne trasy wycieczek po tej największej krakowskiej zajezdni autobusowej:

– niebieska linia – będzie obsługiwana przez najnowszy autobus elektryczny,

– zielona linia – będzie obsługiwana przez zabytkowy autobus.

Każda osoba, która tego dnia przyjdzie do zajezdni będzie miała okazję usiąść za sterami autobusu i poczuć się jak prawdziwy kierowca.   

Zajezdnia tramwajowa Podgórze

W niedzielę, 3 marca będzie można zwiedzić zajezdnię tramwajową Podgórze, która znajduje się przy ul. J. Brożka 3. Tu będzie można zobaczyć wszystkie typy tramwajów kupowanych ze środków UE przez ostatnie 20 lat. W każdym z nich będzie można wejść do kabiny motorniczego. Nie zabraknie pokazu codziennego mycia tramwajów, a więc przejazdu przez myjnię. Uczestnicy zostaną także zaproszeni do zwiedzania Stacji Obsługi i Remontów, czyli miejsca, gdzie tramwaje przechodzą generalne przeglądy i modernizacje.

To w tych halach renowację przechodzą również zabytkowe tramwaje. Odbędzie się tam także pokaz holowania tramwajów z wykorzystaniem specjalnego holownika.

Zobacz również:

Ambitne plany. Kraków zyska nową linię tramwajową. To nie wszystko!

W CH Bonarka został otwarty pierwszy w Polsce sklep w modelu „Nike Rise” [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności