CAVALIADA Tour – finał już niebawem w Krakowie

Autor CowKrakowie.pl
CAVALIADA Tour – finał już niebawem w Krakowie

Rywalizacja w CAVALIADA Tour 2023/2024 to nie tylko cztery wydarzenia, ale również zmagania o tytuł najlepszego zawodnika sezonu. Wielki finał, obejmujący uroczyste dekoracje poszczególnych rankingów odbędzie się w dniach 22-25 lutego 2024 r. w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce – TAURON Arena Kraków.

reklama

Finał CAVALIADA Tour po raz trzeci zostanie rozegrany w Krakowie, jednak po raz pierwszy w historii w tak wysokiej randze (CSI4*W-LF) i z rekordową pulą nagród 239 000 EUR. Duża Runda to trzy konkursy w ramach rozgrywek finałowych Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Wszystkie trzy zaliczane będą do światowego rankingu. PKO Bank Polski Grand Prix będzie mieć pulę nagród 105 500 euro, a zwycięzca otrzyma czek o wartości 26 000 euro. Konkurs ten wyłoni również trójkę najlepszych zawodników rankingu Ligi Europy Centralnej, która uzyska awans do Finału Pucharu Świata w Riyadh.

reklama

CAVALIADA Tour składa się z czterech kluczowych na mapie Europy zawodów sportowych. Klasyfikacje rankingowe prowadzone są we wszystkich konkurencjach jeździeckich. Ranking CAVALIADA Tour odpowiada rywalizacji międzynarodowej w skokach przez przeszkody, CAVALIADA Future to dzieci na kucach, a CAVALIADA Open Tour to rywalizacja dla Amatorów. Rankingi prowadzone są też w pozostałych konkurencjach: WKKW (TRAF Eventing Tour), powożenie (ORLEN Driving Tour) i ujeżdżenie (CAVALIADA Dressage Tour). W każdym etapie zawodnicy walczą o kolejne punkty, a walka o pozycję lidera z każdą lokalizacją jest coraz bardziej zacięta. 

Zacięta walka o tytuł zwycięzcy

– Nikt w Krakowie tak łatwo wygranej nie odda. Osobiście mam nadzieję, że uda się utrzymać pozycję lidera i wygrać ranking. Rywalizacja z pewnością będzie na wysokim poziomie. Zabieram do Krakowa mojego konia Echo van Spalbeek Z, z którym wygraliśmy PKO Bank Polski Grand Prix w Sopocie. Startowałem w tym sezonie w każdej lokalizacji CAVALIADA Tour i muszę przyznać, że każda z nich jest wyjątkowa na swój sposób. Najbardziej w CAVALIADZIE lubię publiczność. To wyjątkowe dla nas, zawodników, startować przy tak wspaniałym i licznym dopingu. Dodatkowo CAVALIADA łączy pracę z przyjemnością – każda z nich odbywa się w innym mieście, po startach chętnie je zwiedzamy – mówi Harm Lahde, lider rankingu CAVALIADA Tour.

Ranking CAVALIADA Tour dotyczy konkurencji skoków przez przeszkody. Konkursy zaliczane do tego rankingu to te najbardziej wymagające sportowo, czyli Duża Runda w piątek oraz Grand Prix w niedzielę. W sumie ranking CAVALIADA Tour obejmuje aż 7 konkursów eliminacyjnych oraz finał w Krakowie.

Przed finałem w Krakowie, liderem rankingu CAVALIADA Tour jest Harm Lahde z Niemiec, który brał udział w każdej eliminacji i po wygranej w PKO Bank Polski Grand Prix Sopotu, ma na koncie 49 punktów. Drugie miejsce zajmuje partnerka Harma, Finja Bormann z Niemiec (40 punktów), a trzecie Angelos Touloupis z Grecji (36 punktów).

– CAVALIADA w Krakowie jest dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem z dwóch względów. Po pierwsze, jest to ostatni etap CAVALIADY Tour, gdzie będziemy robić wszystko, aby wygrać, a po drugie, jest to finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, gdzie stawka jest bardzo wysoka – rywalizacja będzie się toczyć o awans do Finału Pucharu Świata w Riyadh. Arena w Krakowie jest niesamowita, a CAVALIADA Tour to jedne z większych zawodów w Europie. Cieszę się, że mam możliwość rywalizowania na takich wspaniałych arenach przy licznej publiczności – mówi Angelos Touloupis z Grecji, aktualnie trzeci w rankingu.

https://youtube.com/watch?v=Mopd9dpxRdc%3Fsi%3DBinQPZNymlSk-Ub1

Nagrody i finałowa ceremonia dekoracji

Dla trójki najlepszych zawodników sezonu CAVALIADA Tour 2023/2024 organizatorzy przygotowali wyjątkową ceremonię dekoracji ze specjalną oprawą. Na najlepszych czekają nie tylko czerwony dywan w otoczeniu blasków fleszy, statuetki, a dla zwycięzcy wyjątkowy puchar. Przede wszystkim, w klasyfikacji CAVALIADA Tour, pięciu zawodników, którzy zdobyli najwięcej punktów rankingowych, otrzymuje nagrody finansowe. Dla zwycięzcy to 5 200 EUR.

Zapraszamy do odwiedzenia królewskiego miasta Kraków w dniach 22-25.02.2024. Bilety są dostępne na stronie: https://tobilet.pl/cavaliada-krakow.html   

Dla tych, którzy nie mogą przyjechać, ale chcieliby zobaczyć, jak wygląda finał CAVALIADA Tour, organizator przygotował transmisję online. CAVALIADA TV to nie tylko wszystkie konkursy, ale również wywiady z zawodnikami i studio. Transmisja online: https://live.cavaliada.pl/

Więcej informacji na temat CAVALIADA Tour na stronie: www.krakow.cavaliada.pl

Ranking: https://krakow.cavaliada.pl/pl/zawodnicy/rankingi/

Organizatorem CAVALIADA Kraków jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Kraków, a partnerami Województwo Małopolskie, Port Lotniczy Poznań Ławica i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności