Bistro Charlotte wznawia działalność. Są pierwsze wyniki sanepidu

Autor CowKrakowie.pl
Bistro Charlotte wznawia działalność. Są pierwsze wyniki sanepidu

Bistro Charlotte zapowiada ponowne otwarcie swojego lokalu przy Pl. Szczepańskim w Krakowie. Lokal był zamknięty w związku z napływającymi zgłoszeniami o dolegliwościach żołądkowych klientów, którzy odwiedzili to miejsce.

reklama

Kilka dni temu na łamach CowKrakowie.pl informowaliśmy o tymczasowym zamknięciu lokalu. Teraz już wiadomo, że w tym tygodniu to miejsce ponownie powróci na kulinarną mapę Krakowa.

reklama

Jak informuje Charlotte na swoim fanpage, sytuacja jest w pełni pod kontrolą. Wyniki sanepidu wskazują na powszechną, szczególnie zimą, infekcję wirusową, która powoduje tzw. ”grypę żołądkową”.

Nie mamy do czynienia z zatruciem pokarmowym lub problemem na poziomie przygotowania, dostawców czy składu jedzenia, a przyczyna dolegliwości żołądkowych, z jakimi mieliśmy do czynienia, jest losowa (problemy zdrowotne mieli klienci i pracownicy). Nie wiemy w jaki sposób wirus trafił do lokalu, ale niezależnie od tego, wolimy zrobić dla bezpieczeństwa więcej niż mniej. – czytamy w komunikacie.

Właściciele zdecydowali, zutylizować całą żywność magazynowaną w lokalu.

Żeby mieć maksymalną pewność, że niezależnie od tego skąd wirus pochodził, lokal, goście oraz Pracownicy, nie będą narażeni na kontakt z jakimikolwiek jego pozostałościami – podjęliśmy decyzję o ozonowaniu całej powierzchni i wszystkich pomieszczeń. To najbardziej skuteczna metoda zabicia wszelkich bakterii i wirusów. Robimy to dla naszego wspólnego komfortu i bezpieczeństwa – zaznacza bistro.

Kiedy otwarcie?

Charlotte zaznacza, że cały czas jest w stałym kontakcie z sanepidem i zgodnie z jego rekomendacją – przygotowuje się do przywrócenia normalnego działania. Wszystko na to wskazuje, że lokal wróci na kulinarną mapę Krakowa już w najbliższy czwartek, 8 lutego.

"Zamknięty lokal"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności