Bilet odcinkowy w komunikacji miejskiej [CENNIK]

Autor CowKrakowie.pl
Bilet odcinkowy w komunikacji miejskiej [CENNIK]

Kraków przymierza się do wprowadzenia biletów odcinkowych w komunikacji miejskiej. Obecnie został złożony projekt dotyczący nowej oferty biletowej.

reklama

Wprowadzenie nowego biletu odcinkowego w Krakowie spowoduje, że opłata za przejazd będzie naliczana od odległości, niezależna od korków, przy jednoczesnym uwzględnieniu możliwych przesiadek. Dzięki temu, pasażerowie będą dokonywać opłaty zgodne z faktycznym zasięgiem ich podróży.

reklama

Ile kosztować będzie bilet odcinkowy?

Stawki za przejechane kilometry są zróżnicowane. Stała opłata minimalna za trasę od 0 km do 4 km będzie wynosić 4 zł, natomiast przy uprawnieniu do ulg – ta odpłatność będzie wynosiła 2 zł.

Każde kolejne rozpoczęte 500 metrów podroży, powyżej 4 kilometrów, generuje dodatkową opłatę wynoszącą 0,50 zł dla normalnego przejazdu i 0,25 zł dla przejazdu ulgowego. Dla osób, które nie będą chciały skorzystać z nowej oferty, dalej będzie możliwy zakup biletów z dotychczasowej taryfy KMK.

Rozwiązanie to umożliwi pasażerowi możliwość wybrania najlepszego biletu, z którym będzie odbywał swoją podróż.

Z jednego na drugi koniec strefy

Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego, maksymalna opłata za jedną podróż, łączącą na przykład przejazd różnymi liniami będzie wynosiła 8 zł, a dla posiadaczy biletów ulgowych – 4 zł, nawet w przypadku kiedy podróż to więcej niż 8 kilometrów.

Przykładowo maksymalny koszt podróży od Krzeszowic do Niepołomic wyniesie 8 zł.

Dodatkowe udogodnienie

Dodatkowym udogodnieniem jest wprowadzenie maksymalnej odpłatności w ciągu doby. Pasażerowie, którzy osiągną maksymalną kwotę 22 zł (lub 11 zł w przypadku ulg) w ciągu 24 godzin, nie poniosą dodatkowych kosztów za podróże do końca tego okresu rozliczeniowego we wszystkich III strefach.

Nowa taryfa będzie dostępna wyłącznie poprzez aplikacje. Teraz wszystko w rękach radnych czy nowa propozycja zostanie zaakceptowana.

Zobacz także:

Ambitne plany. Kraków zyska nową linię tramwajową. To nie wszystko!

Dni otwarte w zajezdni autobusowej i tramwajowej MPK. Przygotowano sporo atrakcji

W rejonie Nowego Kleparza pojawi się wyjątkowe miejsce [ZDJĘCIA/LOKALIZACJA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności