Ambitne plany. Kraków zyska nową linię tramwajową. To nie wszystko!

Autor CowKrakowie.pl
Ambitne plany. Kraków zyska nową linię tramwajową. To nie wszystko!

Kraków planuje budowę nowej linii tramwajowej oraz przebudowę i budowę nowej drogi. Obecnie został ogłoszony przetarg na tę inwestycję.

reklama

Nowa inwestycja ma ułatwić poruszanie się w południowo-zachodniej części Krakowa. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na wykonawcę koncepcji rozbudowy ul. Bunscha, budowy ulicy Humboltda oraz budowy nowej linii tramwajowej i tras rowerowych. W ramach zadania ma zostać także rozbudowana ul. Skotnicka po obu stronach autostradowej obwodnicy Krakowa.

reklama

Wykonawca na kompletną realizację zadania, a więc zaproponowanie wariantów koncepcji, uzyskanie wszelkich uzgodnień, wskazanie rozwiązania optymalnego, przygotowanie i złożeniem materiałów do uzyskania decyzji środowiskowej i uzyskanie tej decyzji, będzie miał 20 miesięcy licząc od podpisania umowy.

Ambitne plany

Ulica Bunscha ma zostać rozbudowana na odcinku ok. 1,4 km. Na jej przedłużeniu ma powstać ulica Humboldta o długości ok. 1.3 km. Następnie na odcinku od ul. księdza Trockiego do węzła autostradowego A4 Kraków – Skawina ma zostać rozbudowa ul. Skotnicka (ok. 1 km).

Wzdłuż tych wszystkich elementów układu drogowego powstanie nowa linia tramwajowa. Będzie się ona zaczynała od pętli Czerwone Maki. W przypadku komponentu tramwajowego rozważane są dwie opcje: pierwsza to budowa linii wzdłuż ulic Bunscha, Humboldta i Skotnickiej do pętli wraz z terminalem i parkingiem, który miałby być zlokalizowany w rejonie węzła autostradowego, po jego wschodniej lub zachodniej stronie. W ramach drugiej opcji, linia tramwajowa kończyłaby się pętlą i parkingiem P+R w rejonie rozjazdu z przyszłą linią do os. Kliny, po zachodniej stronie Szpitala im. Babińskiego.

Dodatkowo, planuje się rozbudowę ul. Skotnickiej na odcinku od węzła autostradowego do obwodnicy Skawiny (1 km) w dwóch wariantach.

W ramach całego zadania wybudowane mają zostać także trasy rowerowe, chodniki i przystanki autobusowe. Ponadto przebudowane będą skrzyżowania, a także wybudowana lub przebudowana infrastruktura podziemna.

Zobacz również:

Marsz Równości przejdzie ulicami Krakowa. Jest już data wydarzenia

Dla małych pacjentów budują Sensoryczny Ogród Wyciszeń [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności