57 drzew do wycinki. Muszą zdążyć przed wprowadzeniem okresu ochronnego

Autor CowKrakowie.pl
57 drzew do wycinki. Muszą zdążyć przed wprowadzeniem okresu ochronnego

W związku z budową nowego chodnika w Krakowie rozpoczęto wycinkę drzew, które kolidują w miejscu powstawania nowej inwestycji. Ekipy muszą wyciąć drzewa przed 1 marca – ponieważ później będzie obowiązywał okres ochronny dla ptaków.

reklama

Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował, że ruszyły prace przygotowawcze przed budową chodnika na ul. Tynieckiej. Na usunięcie 25 z 57 drzew konieczne było uzyskanie odpowiednich decyzji. W ramach organizowanej przez Wydział Kształtowania Środowiska UMK wizji terenowej, wziął udział przedstawiciel Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody – zaznaczają urzędnicy.

reklama

– Uzyskaliśmy niezbędne decyzje, na ich podstawie wycinkę realizuje Zarząd Zieleni Miejskiej. W związku z realizacją budowy chodnika, zostanie posadzonych, w ramach kompensacji 40 nowych drzew – co będzie ekwiwalentem dla tych 25 objętych zezwoleniem na wycinkę – zaznacza ZDMK.

Nowy chodnik będzie miał ok. 1,6 km długości i powstanie w granicach obecnego pasa drogowego ul. Tynieckiej. Wkrótce drogowcy odbiorą dokumentację projektową. Zgłoszenie budowy jest już przyjęte i zaakceptowane.

Po otrzymaniu dokumentacji niezwłocznie zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę robót w terenie. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, m.in. z tego powodu wycinka jest prowadzona obecnie, gdyż po 1 marca obowiązuje okres ochronny dla ptaków.

Zobacz również:

Justin Timberlake wystąpi w Krakowie

Zmiany czekają na pasażerów linii nr 211

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności