Zwężona zostanie jezdnia na ul. Nowohuckiej 

Autor CowKrakowie.pl
Zwężona zostanie jezdnia na ul. Nowohuckiej 

Krakowskich kierowców czeka kolejny etap czasowej organizacji ruchu na ulicy Nowohuckiej. Zmiany zostaną wprowadzone od najbliższego czwartku, 1 lutego.

Od 1 lutego zwężona zostanie jezdnia ul. Nowohuckiej (w kierunku ul. Stella-Sawickiego) do jednego pasa ruchu na odcinku ok. 70 m przed rondem 308 Dywizjonu. Ruch będzie odbywał się prawym pasem jezdni.

W kolejnym etapie wykonawca przeniesie prace na wschodnią część ul. Nowohuckiej. W tym czasie obowiązywać będzie jednostronne zwężenie jezdni po stronie prawej na odcinku ok. 140 m od ronda. Wówczas kierowcy będą mogli dodatkowo korzystać z nowo wybudowanego pasa ruchu po stronie lewej.

W ostatnim etapie wyłączony z ruchu zostanie prawy pas ul. Nowohuckiej, na fragmencie od przystanku autobusowego do wjazdu na teren inwestycji.

W zależności od warunków pogodowych – każdy z etapów potrwa kilka dni.

Podczas robót obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę na odcinku od skrzyżowania z ul. Centralną do ronda 308 Dywizjonu. Dla pieszych zmiany organizacji ruchu będą utrzymane, tj. zamknięty będzie chodnik po stronie wschodniej ul. Nowohuckiej (za przystankiem „M1 Nowohucka”). Piesi kierowani będą na drugą stronę ulicy.

Na koniec położona zostanie wierzchnia warstwa asfaltu z zastosowaniem analogicznej organizacji ruchu, z zachowaniem jedno-, dwudniowych interwałów.

Zobacz także:

Dworzec Główny w Krakowie. Służby przeprowadziły akcję RAILPOL

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności