ZUS pilnie apeluje do osób. Nie dajcie się nabrać!

Autor CowKrakowie.pl
ZUS pilnie apeluje do osób. Nie dajcie się nabrać!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pilnie apeluje do osób, które w ostatnim czasie otrzymały wiadomość w sprawie podwyższenia świadczenia wychowawczego 500+. To oszustwo!

reklama

Do ZUS zgłosili się klienci, którzy otrzymali email z prośbą o uaktualnienie swoich danych w celu wypłaty świadczenia wychowawczego w wyższej wysokości, tj. 800 zł zamiast 500 zł. Do treści dołączony był link, w który należało przełączyć się do formularza. ZUS nie kieruje drogą mailową takich informacji, a świadczenie wychowawcze od stycznia 2024 r. jest podnoszone do kwoty 800 zł automatycznie, więc nie trzeba składać wniosku.

reklama

Apel

ZUS apeluje do osób, które być może otrzymały taką wiadomość, by w żadnym wypadku nie odpowiadały na nią, ani tym bardziej nie otwierać zawartych w korespondencji załączników czy linków. Zazwyczaj taki email ma na celu wyłudzenie danych osobowych, zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl

Zobacz także:

O krok od tragedii. Mężczyzna chciał wejść pod nadjeżdżający tramwaj. Zareagowali policjanci

Będą sprzedawać porzucone samochody z krakowskich ulic

ABBA I INNI symfonicznie. Już w lutym zapowiada się świetny koncert

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności