Zamykają skrzyżowanie ulic Tadeusza Kościuszki, Księcia Józefa i Królowej Jadwigi

Autor CowKrakowie.pl
Zamykają skrzyżowanie ulic Tadeusza Kościuszki, Księcia Józefa i Królowej Jadwigi

W najbliższą sobotę, 13 stycznia, zostanie wprowadzony kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu na krakowskim Salwatorze. Kierowcy muszą przygotować się na spore zmiany.

reklama

Jak już informowaliśmy na CowKrakowie.pl, 13 stycznia zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Tadeusza Kościuszki, Księcia Józefa i Królowej Jadwigi. Kierowcy i pasażerowie linii nr 109 muszą liczyć się z utrudnieniami.

reklama

Zmiany dla kierowców

Zamknięty zostanie całkowicie wlot ul. Królowej Jadwigi do ul. Tadeusza Kościuszki. Od strony ul. Księcia Józefa pozostanie dojazd jedynie dla autobusów dojeżdżających do tymczasowej pętli autobusowej, znajdującej się naprzeciwko klasztoru norbertanek oraz dojazd do samego klasztoru. Dojazd do ul. św. Bronisławy będzie zapewniony od strony ul. Księcia Józefa.

Zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej:

W związku z nową organizacją ruchu linia autobusowa nr 109 zmieni swoją trasę. Autobusy będą kursować z Bielan do pętli na osiedlu Podwawelskim:

„Bielany” – … – przystanek „Salwator”, most Zwierzyniecki, ul. Zielińskiego, ul. Monte Cassino, rondo Grunwaldzkie – „Os. Podwawelskie”.

Na zmienionym odcinku autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: „Malczewskiego” 02/03, „Zielińskiego” 03/04, „Kapelanka” 03/06, „Szwedzka” 02 (tylko w kierunku os. Podwawelskiego), „Rondo Grunwaldzkie” 03/05 i „Os. Podwawelskie”. Przystanki „Dom Zwierzyniecki” 72 i „Przegon” 73 pozostaną bez obsługi.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności