Zabójstwo w Nowej Hucie. Nie żyje mężczyzna ugodzony nożem

Autor CowKrakowie.pl
Zabójstwo w Nowej Hucie. Nie żyje mężczyzna ugodzony nożem

Krakowscy policjanci zatrzymali zabójcę, który ugodził nożem mężczyznę w Nowej Hucie. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. To nie jedyna osoba aresztowana w tej sprawie.

reklama

Tragedia rozegrała się w sobotę, 6 stycznia br. Około godziny 18:30 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem mężczyzny w jednym z hoteli w rejonie Bieńczyc. Pod wskazany adres natychmiast udali się policjanci. którzy ustalili, że podczas libacji alkoholowej, w której uczestniczyło 5 osób, doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami.

reklama

Nóż poszedł w ruch

W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął nóż, którym ugodził w okolice klatki piersiowej kompana, z którym spożywał alkohol. Na miejsce przybyła załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała poszkodowanego mężczyznę do szpitala, jednak pomimo usilnych prób medyków jego życia nie udało się uratować.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zatrzymali w sumie 5 osób, 4 mężczyzn oraz kobietę. Według ustaleń wszystkie osoby w momencie zdarzenia miały wspólnie z ofiarą spożywać alkohol. W toku dalszych ustaleń okazało się, że to zatrzymany 49-latek był sprawcą ugodzenia, natomiast inny zatrzymany, 61-latek miał zacierać ślady po tym zdarzeniu. Po przebadaniu sprawcy pod kątem trzeźwości okazało się, że miał on ponad 2,3 promile alkoholu w organizmie.

Postawiono zarzuty

49-latek usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast 61-latek odpowie za zacieranie śladów na miejscu zdarzenia, za co kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto wobec starszego z mężczyzn zastosowany został policyjny dozór, natomiast wobec 49-latka sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Zobacz także:

W Krakowie znaleziono sporą sumę pieniędzy. Poszukiwany jest właściciel

Chciał zrobić na złość kierowniczce pociągu. Teraz ma kłopoty

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności