Wystawił ogłoszenie w sieci. Jest już w rękach policji

Autor CowKrakowie.pl
Wystawił ogłoszenie w sieci. Jest już w rękach policji

62-latek z Krakowa może najbliższe miesiące spędzić za kratkami. Próbował sprzedać samochód ukradziony w Szwecji. Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa znacznej wartości za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

6 stycznia br. funkcjonariusze z Krakowa otrzymali informację, że na jednym z portali internetowych oferowany jest do sprzedaży samochód marki Mercedes Class S AMG o wartości ponad 200 000 złotych, który został skradziony na terenie Szwecji.

reklama

W toku podjętych czynności policjanci ustalili, a następnie w rejonie Nowej Huty zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który oferował do sprzedaży skradziony samochód. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 62-latka, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli kluczyki od tego pojazdu oraz pieniądze w kwocie 1000 euro. W toku dalszych czynności podjętych przez funkcjonariuszy, na jednej z krakowskich ulic w Podgórzu policjanci ujawnili Mercedesa, którego mężczyzna wystawił na aukcji.

W związku z tym pojazd został zabezpieczony, natomiast zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa znacznej wartości za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Zobacz także:

Zabójstwo w Nowej Hucie. Nie żyje mężczyzna ugodzony nożem

Chciał zrobić na złość kierowniczce pociągu. Teraz ma kłopoty

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności