Wszedł do kurnika i ukradł sąsiadce kury. To nie wszystko!

Autor CowKrakowie.pl
Wszedł do kurnika i ukradł sąsiadce kury. To nie wszystko!

Nietypowe zgłoszenie otrzymali policjanci ze Skały. Dotyczyło ono kradzieży kur. Okazało się, że 60-letni sprawca miał więcej na sumieniu.

reklama

Niecodzienne zgłoszenie wpłynęło do policjantów z Skały. Usłyszeli, że doszło do kradzieży dziesięciu kur z terenu prywatnej posesji. Policjanci udali się na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że sprawca dwa dni wcześniej w nocy wtargnął do kurnika, skąd kolejno wyłapał i ukradł kury. Ich wartość oszacowano na kwotę 850 złotych.

reklama

Namierzono sprawcę

Policjanci tego samego dnia zatrzymali złodzieja, którym okazał się 60-letni sąsiad pokrzywdzonej. Mężczyzna umieścił skradzione zwierzęta we własnym kurniku. W obecności policjantów kury zostały zwrócone właścicielce. W międzyczasie do policjantów trafiło kolejne zgłoszenie na 60-latka. Okazało się, że mężczyzna wcześniej okradł… miejską toaletę publiczną, skąd wymontował i zabrał dwa elektryczne podgrzewacze do wody o wartości 980 złotych, co śledczy w toku prowadzonych czynności dowodowych potwierdzili.

Złodziej usłyszał w komisariacie dwa zarzuty kradzieży kur oraz elektrycznych podgrzewaczy do wody. Za te przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.

To nie wszystko

Dodatkowo wobec mężczyzny toczy się w komisariacie postępowanie o znęcanie się nad własnymi kurami, czego dopuścił się w okresie od września do października ubr. W toku dochodzenia zebrano materiał dowodowy i przedstawiono mu również zarzut znęcania się nad kurami  poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymanie ich w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa. To przestępstwo z kolei zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

Od 11 stycznia zmieni się organizacja ruchu w rejonie ronda Polsad [INFORMATOR]

Nożownik jest już w rękach policji. Zadał cios nożem w szyję mężczyzny

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności