WOŚP w Krakowie 2024 [PROGRAM]

Autor CowKrakowie.pl
WOŚP w Krakowie 2024 [PROGRAM]

Pozostały dosłownie godziny do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Z tej okazji zaplanowano sporo wydarzeń w mieście. Warto się wybrać!

reklama

W najbliższą niedzielę, 28 stycznia nie ma mowy o nudzie w Krakowie. W związku z kolejnym finałem WOŚP zaplanowano sporo atrakcji w mieście. O godzinie 20:00 na Rynku Głównym będzie Światełko do Nieba. O szczegółach pisaliśmy na CowKrakowie.pl.

reklama

WOŚP w Krakowie 2024 program:

MotoOrkiestra WOŚP 2024

Gdzie: Parking pod M1 (al. Pokoju 67)
Kiedy:
 28.01.24, g. 11:00-18:00
GRAMY BO LUBIMY – OSTRA JAZDA W ŚRODKU ZIMY!

Kolejny raz zakręcimy Wielkim pełnym adrenaliny, spalin i spalonych opon – krakowskim, motoryzacyjnym Serduchem! Wśród atrakcji m.in.: Przejażdżki Drift, Rally, Quady, Motocykle jak i Traktory, Pokazy na żywo stunt Energylandia, trampoliny JumpUp Event, Trial rowerowy.
Do tego: muzyka oraz licytacje atrakcyjnych fantów ze sceny, wystawa samochodów ze świata motorsportu, PRL, Amerykańskich, auta RC, malowanie twarzy, Foodtrucki, grill … i wiele innych!
Masz benzynę we krwi, lubisz motoryzację i adrenalinę to nie może Cię zabraknąć na tej imprezie !!!!!

Więcej info: https://www.facebook.com/events/274589988933407


Taneczna Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Gdzie: Klub Studio (ul. Witolda Budryka 4)
Kiedy:
 28.01.24, g. 16:00
Zapraszamy po raz kolejny na Maraton Zumba w Klubie Studio w Krakowie. Gwarantowana gorąca atmosfera! Kto był ten wie, kto nie był to musi przyjść koniecznie! Będzie ogień!

Fantastyczną zabawę zagwarantuje nam nasz hiszpański przyjaciel SELUCO ZJ oraz plejada najfajniejszych Instruktorów Zumba ZIN z Polski.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1075178430273951/


WOŚP: Jose Torres & Havana Dreams!

Gdzie: Klub Studio (ul. Budryka 4)
Kiedy:
 28.01.24, g. 21:00
Gdy już zabłyśnie „Światełko do nieba” na zakończenie 32. Finału WOŚP, my nie kończymy grać, tylko zapraszamy na niesamowity koncert. Po raz pierwszy w Krakowie zagra nam Jose Torres z zespołem Havana Dreams. Kto nie chciałaby zatańczyć do kubańskiej muzyki na żywo? Takiego Wydarzenia nie może przegapić żaden Salsero. Przed i po Koncercie w taneczny klimat wprowadzą nas DJ-e Rycerze Okrągłego Stołu. Cały dochód z zakupionych na Koncert wejściówek zostanie przekazany na cel 32. Finału WOŚP.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1401139554103001/


Impreza na Placu Wolnica

Gdzie: Plac Wolnica
Kiedy:
 28.01.24, g. 9:00 – 17:00
W tym roku postaramy się ożywić stary Kraków. Zagrają z nami:
ZŁOMBOL – będzie można zobaczyć dopieszczone leciwe klasyki z bliska, a nawet odbyć nimi przejażdżkę!
GASTRO RENTAL I PRZYJACIELE – na co dzień zajmują się wypożyczaniem sprzętu gastronomicznego i gotowaniem w najlepszych restauracjach oraz hotelach Krakowa i okolic – w dzień Finału chcą zrobić spore zamieszanie i przygotować pyszne, cieple jedzonko, które rozgrzeje ciała i dusze naszych
spacerowiczów i wolontariuszy.
STOWARZYSZENIE MILITARNE GROT – Stowarzyszenie Militarne Grot to grupa ludzi, którzy dzielą się swoją wiedzą z różnych dziedzin, ale to też grupa ludzi głodnych przygód i zdobywania nowej wiedzy.
Na Wolnicę przywiozą strzelnicę dla dzieci i dorosłych, wystawkę broni i wyposażenia wojskowego oraz militarną fotobudkę, w której każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie w oporządzeniu.
FLASZ GANG FOTOBUDKA – pozytywnie zakręceni fleszomaniacy czyli Flasz Gang Fotobudka, którzy uwiecznią Wasze wspomnienia Finałowe! Wejdź do przyczepki, pstryknij fotę, odbierz 2 kopię wydruków z
finałową grafiką naszego sztabu i pochwal się znajomym!
NAMIOT CUDÓW WSZELAKICH – w tym roku nie będziemy robić konkurencji marketom z gadżetami WOŚP – ale będziemy mieć własne, krakowskie, zrobione na miarę przez lokalne firmy! Co to będzie?…. Przyjdźcie i się przekonajcie! Będziecie mogli w nim też spotkać zaprzyjaźnioną z Fundacją WOŚP krakowską społeczność turecką, która w podziękowaniu za pomoc w czasie zeszłorocznego trzęsienia ziemi a także celem okazania wsparcia działaniom Fundacji, będzie częstować Was ich przepysznymi słodyczami zrobionymi własnoręcznie.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1100392287982090


CH SERENADA gra z WOŚP!

Gdzie: CH SERENADA (ul. Bora-Komorowskiego 41)
Kiedy:
 28.01.24, g. 12:00
CH Serenada po raz kolejny głośno i radośnie gra z WOŚP! W trakcie całego wydarzenie na terenie Serenady będą kwestować wolontariusze.
Harmonogram wydarzenia :
12:00 Otwarcie imprezy, którą poprowadzi Jakub Korzeniowski, następnie występ zespołu Thirteen
12:30 Występ formacji tanecznej: Funky Free
13:30 Pokaz taneczny: Tańczące mamy „Chuśtaniec” roztańczone mamy z Krakowa
14:00  Warsztaty tańca w chustach „Chuśtaniec
14:30 Pokaz pierwszej pomocy: Ratownicy Malta Służba Medyczna Oddział Kraków
15:00 Pokaz mody: grupa „Kolorowi”
16:00 Koncert muzyczny grupy dziecięco – młodzieżowej „Jakubowe Muszelki”
17:00 Pokaz SKN UJ Położne – profilaktyka
17:15 Pokaz tańca Bailathon
17:30 Bailathon warsztaty taneczne
18:00 Pokaz taneczny do utworów w klimacie rock’owym: Rock’n’Fitness + warsztaty
18: 45 Podsumowanie i licytacja tortu od Piekarni Pawlak
W trakcie trwania całej imprezy wokół sceny znajdować się będą stanowiska: Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna ODDZIAŁ KRAKÓWAkademicki Klub Żeglarski AGHNavigare Yacht ClubSKN Opieki Położniczej UJ, STRAŻ MIEJSKA i PolicjaANWA TOYOTADKMSRezydenci medycynypojazdy elektryczne ELECTRORIDE FUTURI 3 i FUTURI 4kącik dla dzieci – każda z tych organizacji zaprasza na zajęcia tematyczne, które pełne będą wiedzy i zabawy!

Podczas trwania całej imprezy odbędą się liczne licytacje!

Więcej info: już wkrótce


Jednoczymy Kraków dla dzieciaków w Muzeum Inżynierii i Techniki

Gdzie: Muzeum Inżynierii i Techniki (ul. św. Wawrzyńca 15)
Kiedy:
 28.01.24, g. 10:00 – 17:00
Muzeum Inżynierii i Techniki oraz Sztab WOŚP przy Urzędzie Miasta Krakowa zapraszają na zajęcia plastyczne dla dzieci małych i dużych, pod hasłem „Jednoczymy Kraków dla dzieciaków”. W hali G – wejście od strony ulicy Gazowej – będzie tworzona wielka, kolorowa trąba, która wieczorem zostanie zaświecona na Rynku Głównym podczas Światełka do Nieba. Podczas zajęć z lutowania będzie można zbudować małe, świecące orkiestrowe serduszka. W muzealnej Strefie Klocków przez godzinę od 13.45* dzieci i rodzice będą wspólnie budować z kolorowych klocków wielkie serca, a później wykonają
pamiątkowe fotografie na ich tle. W hali D w strefie wejścia na wystawę „Miasto. Technoczułość” będzie można wykonać badanie pomiaru wydychanego stężenia tlenku azotu (SeNO). Badanie wykonywać będzie zespół lekarski oddziału pediatrycznego ze Szpitala im. Żeromskiego. Temat tegorocznej Orkiestry wiąże się bezpośrednio z wystawą „Miasto. Technoczułość”. Można na niej zobaczyć między innymi słynny respirator VetilAid z 2020 r. według projektu młodych polskich inżynierów pod kierunkiem Szymona Bachera i Mateusza Janowskiego. Z kolei na muzealnym dziedzińcu zaplanowano pokazy ratownictwa z udziałem strażaków oraz naukę pierwszej pomocy. Grupa grotołazów zapewni takie atrakcje, jak wspinaczka, zjazdy na linie, przechodzenie przez zaciski (sztuczna jaskinia). Będzie też okazja zobaczenia wozu strażackiego i także od środka!

  • Zgłoszenia do Strefy Klocków na godzinę 13.45 przyjmowane są od wtorku do
    soboty w godzinach od 9.00-17.00:
    – telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11
    – mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl

Więcej info: https://www.facebook.com/events/777595790853989/


WOŚP w Galerii Mozaika!

Gdzie: Galeria Mozaika (ul. Wielicka 259)
Kiedy:
 28.01.24, g. 12:00 – 17:00
Podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Centrum Handlowe Mozaika zagra z Nami kolejny raz! A w programie:
12:30 – 13:30 Występ zespołu HANKUS
14:00 – 15:00 Występ szkoły stepowania MyTap
15:30 – 16:30 Występ zespołu BROCAT
A także podczas całego wydarzenia będzie z Nami DJ EXCALIBUR – krakowski DJ z pasją do muzyki, który zabiera słuchaczy w unikalną muzyczną podróż, w trakcie której serca słuchaczy napełniają się dźwiękami, które na dłużej zapadają w pamięć. Gra to, co aktualnie warto usłyszeć.
Zapraszamy także do stoisk, które będą znajdować się na terenie galerii jak i na zewnątrz, na parkingu przed głównym wejściem. Będzie z Nami Inspekcja Transportu Drogowego, które zaprezentuje dwa pojazdy kontroli z pełnym wyposażeniem, tj. m. in. przenośne wagi, dymomierz służący do kontroli zadymienia spalin czy symulator refleksu. Tegoroczny Finał wspierać będą także funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Zaprezentują specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w działaniach minersko-pirotechnicznych, a także w działaniach specjalnych będzie przewodnik psa służbowego wraz z psem. Będą Państwo mogli zobaczyć pokazy udzielania pierwszej pomocy, które zaprezentują ratownicy z Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna. Na miejscu będą także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i pokaz możliwości Mobilnego Laboratorium z JRG 6 Kraków. Będzie z Nami także Oddział Wojewódzki Związku OSP RP oraz OSP Goszcza z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą wraz z psami ratowniczymi.
W imprezie weźmie udział 11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, która wystawi punkt promocyjny na którym będzie można spotkać się z żołnierzami. Zaprezentują oni m.in. wyposażenie indywidualne. Na punkcie będzie można uzyskać informacje jak zostać żołnierzem 11. MBOT oraz porozmawiać o charakterze przebiegu służby. Będą z Nami również funkcjonariusze z 6. Komisariatu Policji w Krakowie. Będą mieć elementy odblaskowe i ulotki dotyczące zagrożeń. Będzie możliwość także obejrzenia radiowozu. W razie potrzeby będą udzielać porad prawnych wszystkim zainteresowanym.
Na miejscu obecni będą także żołnierze z Jednostki Wojskowej NIL z Krakowa. To jedna z jednostek Wojsk Specjalnych Wojska Polskiego, na której stanowisku promocyjnym będą Państwo mogli zobaczyć sprzęt oraz uzbrojenie będące na wyposażeniu Wojsk Specjalnych.
Przez cały czas trwania wydarzenia będą odbywać się pokazy statyczne i dynamiczne! A na najmłodszych czekają różne upominki na Naszych stoiskach!


Małopolski Klub Paralotniowy lata dla WOŚP!

Gdzie: Błonia Krakowskie (okolice Szpitala im. J. Dietla)
Kiedy:
 28.01.24, g. 09:00
Orkiestra zagra także w powietrzu! A wszystko dzięki Małopolskiemu Klubowi Paralotniowemu, który już po raz kolejny wzbije się w przestworza, by zbierać fundusze na cel Finału.
Plan wydarzenia:
09:00 – start imprezy
13:00 – pierwszy trening
13:30 – pierwszy pokaz w formie przelotu motoparalotni
14:00 – drugi trening
14:30 – drugi pokaz w formie przelotu motoparalotni

Więcej info: https://www.facebook.com/mkpinfopl


Koncert WOŚP 2024 u Adwentystów

Gdzie: Kościół Adwentystów (ul. Lubelska 25)
Kiedy:
 27.01.24, g. 18:00
Zapraszamy na koncert zespołu chrześcijańskiego Glorify. Nie zabraknie zbiórki, licytacji oraz jak zawsze – świetnej zabawy! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy do opieczętowanych puszek oraz licytacja. Chcesz dowiedzieć się co możesz zgarnąć? Stay tuned! Szczegóły wkrótce. Główny punkt programu to muzyka. Zespół Glorify to dziesięć młodych osób, które wykonują i promują współczesną muzykę chrześcijańską. Choć oficjalnie grają razem od 2022 roku to w tym czasie zdążyli zagrać już wiele koncertów – charytatywnych i uwielbieniowych.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/2454972054830862


Gramy z WOŚP!

Gdzie: Klub Studio (ul. Witolda Budryka 4)
Kiedy:
 28.01.24, g. 14:00
Dołącz do nas w tym wyjątkowym wydarzeniu, gdzie kolejny raz gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by wspólnie tworzyć niesamowitą atmosferę pełną muzyki i pozytywnej energii, ale przede wszystkim aby wspomóc zbiórkę funduszy. Przygotuj się na „czadowe” doznania, bo to nie będzie zwykły koncert – to będzie prawdziwe muzyczne święto! Razem z nami na scenie pojawi się znana i lubiana, krakowska wokalistka jazzowa – Gosia Markowska, której energetyczne występy nie pozostawiają nikogo obojętnym, a także Orkiestra Reprezentacyjna AGH, która jest laureatem wielu konkursów w Polsce i zagranicą. Będzie się działo! Wspólnie gramy dla dobrego celu. Nie przegap szansy aby być częścią czegoś wyjątkowego!
Współorganizatorzy: UNISONO, Orkiestra Reprezentacyjna AGH, Jola Sosnal, Klub Studio.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1693647318129041/


11Bieg Wielkich Serc

Gdzie: Start – okolice Galerii Kazimierz – Mostu Kotlarskiego
Kiedy:
 28.01.24, g. 12:00
Gotowy na wyjątkowe wyzwanie i pomaganie innym jednym krokiem? Dołącz do Biegu Wielkich Serc podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie!

Przebiegaj ulicami miasta, otaczając się niezwykłą atmosferą solidarności i wsparcia dla potrzebujących. To nie tylko bieg, to także manifestacja naszej siły jako społeczności gotowej działać dla wspólnego dobra! Trasa biegu na 5 km: start w okolicy Galerii Kazimierz, Bulwar Kurlandzki, okolice Mostu Grunwaldzkiego, Bulwar Czerwieński (Smok Wawelski). Powrót tą samą trasą do Galerii Kazimierz.
Organizatorem wydarzenia jest Sztab WOŚP przy Hufcu ZHP Podgórze.

Więcej info: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8868


Komediowy wieczór dla WOŚP: Impro i Stand-Up!

Gdzie: TU i Ówdzie (ul. Wiślna 5)
Kiedy:
 28.01.24, g. 17:00
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 32., a wraz z nią komicy z krakowskich grup komedii improwizowanej oraz stand-uperzy ze Stand Me Up! Wstęp jest bezpłatny, ale zachęcamy do wsparcia WOŚP do puszki na wejściu.
Część pierwsza wieczoru: IMPRO, start: Godzina 17:00
Aktorzy stworzą dla Was spektakl, w którym zaprezentują przekrój krótkich gier, a każda z nich będzie służyć wyśmienitej zabawie i słusznej sprawie. Na scenie będzie można zobaczyć reprezentację krakowskich improwizatorów z grup o wielkim sercu: Jakkolwiek, Grupa AD HOC, Byrfyfyr, Miejsce Komedii, poza żartem, Cztery Litery, Od Biedy, Wyjdzie w praniu, Megalodon oraz Fundacja Fajrant.
Część druga wieczoru: STAND-UP, start: Godzina 18:45
W drugiej części zapraszamy na klasyczny stand-up w wykonaniu Bartka Chmiela, Poli Stańczyk oraz Bartka Zajdy.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/890379195969583


WOŚP w NCK

Gdzie: Nowohuckie Centrum Kultury, (al. Jana Pawła II 232)
Kiedy: 28.01.24, g. 16:00

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy także na uroczysty koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych NCK. Bilet wstępu w postaci datku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza jest organizowana przez Sztab przy NCK.
O godzinie 18:15 odbędzie się tradycyjne, nowohuckie „Światełko do Nieba”. Rozświetlimy nowohuckie niebo razem z Grupą Fireshow „Spontan Fire”! W tym roku jednak przed pokazem wspólnie pośpiewamy.

Więcej info: https://nck.krakow.pl/32-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy/


Metalowy WOŚP 2024

Gdzie: Garage Pub (ul. Piłsudskiego 27)
Kiedy:
 28.01.24, g. 17:00
Koncert Metalowy z okazji WOŚP 2024. Spotkamy się jak zazwyczaj w GARAGE PUB. Będzie to już 5 edycja z kolei , wobec tego będzie GRUBO !!

Zagrają: Iron HeadIscariota, Void of Sympathy, Bez-filtra.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/661103282893628/


Huta Metalu dla WOŚP 2024!

Gdzie: Klub Drukarnia (ul. Nadwiślańska 1)
Kiedy:
 28.01.24, g. 16:00
28. stycznia zapraszamy na koncert Huty do klubu Drukarnia. Jak co roku wesprzemy Wielką Orkiestrę naszymi występami. O tym kto zagra dowiecie się już niedługo!

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1079102976441882/


Muzyczny quiz – łączymy siły w szczytnym celu!

Gdzie: Classic Rock Club Pub (ul. Rajska 24)
Kiedy:
 28.01.24, g. 16:30
Przyszedł czas, by połączyć siły i zagrać razem z Classic Rock Clubem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy na wyjątkowy QUIZ MUZYCZNY, z którego wpisowe w całości przekazane będzie do puszki WOŚPU. Ile wynosi? Ile dacie! Czego możecie się spodziewać? Gorącej atmosfery, suchych żartów prowadzących, muzycznych zagadek z kraju i ze świata i świetnej zabawy! Mało tego, trzy najlepsze drużyny otrzymają od nas nagrody niespodzianki! Szykujcie się, więc na niepowtarzalny event! Zapisy drużyn przyjmuje Classic Rock Club.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1508315153044023


Power na rower – Kręcimy z WOŚP!

Gdzie: Centrum Handlowe Bonarka (ul. Kamieńskiego 11)
Kiedy:
 27.01.24, g. 14:00
Centrum Handlowe Bonarka zaprasza do wspólnej zabawy wspierającej zbiórkę na tegoroczny cel WOŚP! Od godziny 14.00 do 19.00 będzie można dać upust pozytywnej energii: Wsiąść na stacjonarny rower, który siłę naszych mięśni przekłada na watogodziny. Wykręcone watogodziny Bonarka przeliczy na złotówki, dodatkowo je pomnażając! Kręć z nami w słusznym celu! Czekamy na Ciebie – Bonarka plac centralny, poziom +1 obok Cinema City.

Więcej info: https://bonarka.com.pl/aktualnosci/power-na-rower


Wiosłowanie dla WOŚP 2024!

Gdzie: Galeria Kazimierz (ul. Podgórska 34)
Kiedy:
 28.01.24, g. 10:00
14. edycja ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w wiosłowaniu dla WOŚP! W ciągu trzynastu lat kilkanaście tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich. Impreza jest również doskonałą okazją, aby sprawdzić czy dźwiganie toreb z zakupami poprawiło kondycję klientów centrów handlowych. Mieszkańcy tych 11 miast zmierzą się ze sobą na ergometrach wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda pokona dystans 500 metrów.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/311621138513433


Gramy dla WOŚP | Rockhouse Studio

Gdzie: Rockhouse Studio (ul. Na Zjeździe 8)
Kiedy:
 27.01.24, g. 18:30
Kochani, zapraszamy do Rockhouse Studio na to niezwykłe wydarzenie muzyczne! Usłyszycie cztery znakomite zespoły w klimatach alternatywnego rocka i popu. Kraków! Bądźmy tam i stwórzmy wspaniały klimat w ten styczniowy sobotni wieczór!
♥️ Gramy dla WOŚP
♥️ Wstęp Darmowy // Free Entry

18:30 Drzwi
19:00 Stan Chaplin
20:00 Lazy Bandits
21:00 Kuba Folwarczny
22:00 The F-Bobms
23:00 Karaoke
03:00 Zamykamy 

Więcej info: https://www.facebook.com/events/663453092660084/


WOŚP w Rust’n’Roll!

Gdzie: Rust’n’Roll Music Pub (ul. Batorego 1)
Kiedy:
 26-28.01.24, g. 19:00
3 dni grania, 9 kapel a to wszystko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Wystąpią dla was:
PIĄTEK: Heart&Rest, Overflow, Incydent, AFTERPARTY KARAOKE
SOBOTA: CherryPickers, Mellvert, Wues Wus, AFTERPARTY KARAOKE
NIEDZIELA: Disomatic, Sick Saint’s, Phantom
Między koncertami będą odbywały się specjalnie przygotowane licytacje, w ramach których będziemy zbierali na Wielką Orkiestrę!

Więcej info: https://www.facebook.com/events/382380780982927


Gramy dla WOŚP w Kinie Kika | Dzieci z Bullerbyn

Gdzie: Kino Kika (ul. Ignacego Krasickiego 18)
Kiedy:
 28.01.24, g. 11:00
Kino KIKA i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają na specjalny pokaz filmu DZIECI Z BULLERBYN, który odbędzie się w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 28 stycznia o 11:00 na naszym ekranie adaptacja najsławniejszej książki Astrid Lindgren. Pokaz odbędzie się w sali BIBA. Bullerbyn to maleńka wioska w Szwecji składająca się tylko z trzech zagród. Mieszka tam sześcioro dzieci, które dzięki swojej pomysłowości przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie.
Wstęp za dowolną opłatą wrzuconą do puszki WOŚP, która w całości zostanie przekazana na cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czyli Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo na Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry będzie czekać darmowa gorąca herbata.
Wydarzenie jest organizowane przez Sztab przy Politechnice Krakowskiej.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1034510574270070


Gramy dla WOŚP | Poprzednie życie w Agrafce!

Gdzie: Kino Agrafka (ul. Krowoderska 8)
Kiedy:
 28.01.24, g. 13:45
Kino Agrafka i dystrybutor Gutek Film zapraszają na specjalny pokaz filmu Celine Song POPRZEDNIE ŻYCIE, który odbędzie się w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 28 stycznia 2024 o 13:45 na naszym ekranie love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.
Wstęp za dowolną opłatą wrzuconą do puszki WOŚP, która w całości zostanie przekazana na cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czyli Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych.
Wydarzenie jest organizowane przez Sztab przy Politechnice Krakowskiej.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1040985570521723/


Dźwięki, które leczą – Koncert Malcom Mac Millan

Gdzie: Efemeria (ul. Karmelicka 7)
Kiedy:
 26.01.24, g. 19:30
Ogromnie się cieszymy, że w tym roku i nasza Kawiarnia Czarów weźmie udział w zbiórce! Wszystkie pieniądze zebrane w dniu koncertu, trafią do puszki WOŚP! Wejście jest darmowe, jednak gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki i przekazania dowolnej kwoty, która zostanie przeznaczona na leczenie płuc dzieci i dorosłych.
Tego wieczoru usłyszysz u nas: Malcolm MacMillan, muzyk pochodzenia szkockiego mieszkający w Portugalii, zajmujący się czynnie historią na żywo, rekonstrukcją historyczną, muzyką dawną, autor własnych utworów, gospodarz Open Mic w najstarszych tawernach na południu Portugalii.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1027487721674858


Bowling House dla WOŚP 2024!

Gdzie: Bowling House (ul. Klimeckiego 14b)
Kiedy:
 28.01.24, g. 15:00
Wspólnie grajmy, celebrujmy muzykę i wspierajmy szczytny cel! W tym roku gramy dla małych i dużych pod hasłem „Płuca po pandemii”. Przez cały dzień towarzyszyć nam będzie wiele barwnych postaci, nie zabraknie dobrej zabawy i uśmiechu.
PROGRAM: Szkoła Tańca Wena, Chór SCKM, Pull Up 2.0, Cyrk-O-Maniacy, Bolis Art, Tomek Krawczyk, TOX! W dzień finału z każdej wykupionej gry do puszki będzie lądować: -za kręgle-20zł, -za bilard-10zł. Podczas koncertów będzie przeprowadzona loteria – każdy datek wrzucony do puszki to jeden los.

Więcej info: https://www.facebook.com/BowlingHouseKrk


Warsztaty taneczne w Fitness Młynie

Gdzie: Fitness Młyn (ul. Dolnych Młynów)
Kiedy:
 27.01.24, g. 13:00
Serdecznie zapraszamy Was na wyjątkowe WARSZTATY TANECZNE w Fitness Młynie! Będzie to wydarzenie połączone ze zbiórką datków na cel 32. Finał WOŚP. Zajęcia poprowadzą znani i cenieni trenerzy. W programie:

13:00 TRX – Dariusz Trener
14:00 ROCK’N’FITNESS® – Karolina Majdan-Solecka Rock’n’Fitness
15:00 LATINO Bodymovment – Marta Nowak Marta Wellnessmenka
16:00 ZUMBA – Daria Zachariewicz
17:00 BROADWAY JAZZ – Katarzyna Bodziony

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy wrzucić dowolny datek do puszki w naszym Klubie lub zasilić naszą eSkarbonkę: https://eskarbonka.wosp.org.pl/zizodedyme. Zapisy w recepcji Klubu.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1083118512825619


32. Finał WOŚP z KMM Kaloryfer

Gdzie: Klub Żeglarski Horn (ul. Kozia 22) – Zalew Bagry
Kiedy:
 28.01.24, g. 11:30
Spotykamy się o 11.30 i wspólnie przygotowujemy najbardziej odjechaną kąpiel w rytmach jazz, blues & rock’n’roll pod hasłem „Tu wszystko gra OK!” O godz. 12:00 wskakujemy do Wody, a tam do puszki zbierać będzie nasza wolontariuszka Małgorzata. O 12:30 zbieramy się na jedyną i niepowtarzalną licytację pod przywództwem Maciej Kogut i jego małżonki. Tego wydarzenia nie można przegapić! Do kupienia będą istne skarby.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/804125908140861


Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich dla WOŚP

Krakowscy przewodnicy z Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich oprowadzają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz, jak możesz wesprzeć 31. Finał poznając Kraków! Poniżej przedstawiamy listę tematycznych wycieczek:

Legendy krako(w)skie i nie tylko | Godzina 9:00; pl. Jana Matejki
W ten wyjątkowy niedzielny poranek już od 9 rano zaczynamy wycieczkę- spacer Traktem Królewskim. Na wycieczce dowiemy się między innymi: dlaczego zachowała się część murów miejskich, czy z budowy teatru im. Słowackiego wszyscy byli zadowoleni, co znaczy inskrypcja na hotelu pod Różą: „STET DOMUS HAEC, DONEC FLUCTUS FORMICA MARINOS EBIBET ET TOTUM TESTUDO PERAMBULET ORBEM”. Uczestnicy wycieczki dowiedzą się też dlaczego gołębie krakowskie nie boją się ludzi i poznają wiele innych ciekawostek związanych z Krakowem. Wyjątkową atrakcją spaceru będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z członkami grupy rekonstrukcji historycznej „Małopolska Zgraja Sarmacka”- wrzucisz datek na rzecz WOŚP raz, spacer i zdjęcie z grupą masz. Ciepłe ubranko i dobry humor proszę zabrać ze sobą, a zabawa będzie zacna! Warunkiem uczestnictwa w spacerze czy zrobienia sobie zdjęcia będzie złożenie datku do puszki ( skarbonki ) Wolontariusza WOŚP, która będzie dostępna przez cały czas trwania wydarzenia. Kontakt: pawel_for@o2.pl.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/1036568774099196/

Krakowskie awantury | Godzina 11:20; pl. Jana Matejki; czas trwania: 1,5 – 2h
Na wycieczce szlakiem krakowskich awantur poznacie tę i inne sytuacje, w których Krakowianie byli źli. Dowiecie się jak demaskowano korupcję w XV wieku, czego nie powinno się czytać na kazaniu, do czego zdolna jest urażona nierządnica, w jaki sposób wóz z kapustą skompromitował krakowską policję oraz jak zakończyła się historia pewnej źle przyjętej reklamacji. Na spacer szlakiem awantur zabierze Was Wojciech Kubala -licencjonowany przewodnik po Krakowie. Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest złożenie przed spacerem datku na WOŚP do skarbonki obecnego na miejscu zbiórki Wolontariusza. Datek minimalny: 20 PLN.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/908114600619067/

Fabryka Emalia Oskara Schindlera | Godzina: 16:00; Film Cafe w Fabryce Schindlera; czas trwania ok. 2h
Muzeum mieści się w dawnym budynku administracyjnym, który wybudował niemiecki przedsiębiorca Oskar Schindler. Przez 4 lata wojny, narażając własne życie, ratował Żydów zatrudniając ich w swojej fabryce. Oprowadzi Was Agnieszka Szafraniec, licencjonowana przewodniczka po Krakowie i Trasie Pamięci. Bilet wstępu – to datek do puszki Wolontariusza WOŚP, nie mniej niż 50 zł. Ze względu na limit miejsc proszę o dokonanie rezerwacji przez email Agnieszki krakow1257@gmail.com.
W mailu proszę podać: TYTUŁ SPACERU, IMIĘ, NAZWISKO oraz LICZBĘ UCZESTNIKÓW.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/783685550456496/

Szymborska wieczorową porą | Godzina 18:00; pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego / pomnik R. Kuklińskiego; czas trwania: ok. 1,5h.
W zeszłym roku obchodziliśmy stulecie urodzin polskiej noblistki, Wisławy Szymborskiej. Poetka przez zdecydowaną większość swojego życia mieszkała w Krakowie, dlatego to tutaj znajdziemy wiele miejsc z Nią związanych. Siłą rzeczy zobaczymy tylko niektóre z nich. Podczas wycieczki usłyszymy również wiele anegdot związanych z Szymborską, a spacer zakończymy w okolicach parku Jej imienia. Na wycieczkę nie ma zapisów – wystarczy przyjść. Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest złożenie przed spacerem datku na WOŚP do skarbonki obecnego na miejscu zbiórki Wolontariusza. Datek minimalny: 30 PLN.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/912236880301804/

Legendy Krakowa – spacer dla rodzin z dziećmi | Godzina: 10:00; Pomnik Smoka Wawelskiego; czas trwania: ok. 2h
Posłuchajcie opowieści o krakowskich stworach i zwierzętach, księżniczkach i książętach.
Zabierzcie dobry humor i wygodne buty – przejdziecie uliczkami Starego Miasta i poznacie niejedną ciekawą historię dla małych i dużych pasjonatów Krakowa. Zapraszamy wszystkie dzieci – te małe (0+), większe (5+) i te duże (18+) – niezależnie od wieku, kondycji i sposobu przemieszczania się (w chuście, w wózku, na nóżkach, u taty na barana). Trasa i tempo spaceru będą przystosowane dla małych nóżek oraz dla kółek wszelkich wózków. Spacer poprowadzi Kamila Grodzicka – licencjonowany przewodnik po Krakowie. Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest złożenie przed spacerem datku na WOŚP do skarbonki Wolontariusza obecnego w miejscu zbiórki. Datek minimalny: 20,-PLN/dorosły, 5,-PLN/dziecko. Obowiązkowa rezerwacja miejsc: Zapisy przez email: twoje.oprowadzanie.krakow@gmail.com . Warunkiem rezerwacji miejsca na spacerze jest otrzymanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rezerwacji.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/388966090204869/

Nowa Huta kiedyś i dziś | Godzina: 14:30; pl. Centralny; czas trwania: ok. 2h
Podczas spaceru będziecie mieli okazję poznać bliżej historię dzielnicy Nowa Huta, a także zobaczyć i porównać- jak zmieniła się na przestrzeni lat. Zobaczycie stare zdjęcia zrobione w miejscach, które będziecie zwiedzać. Spacer rozpoczniemy od Placu Centralnego, przejdziemy przez Aleję Róż, Park Szwedzki oraz Aleją Solidarności pod Zalew Nowohucki. Na koniec podejdziemy pod kombinat Huty im. Tadeusza Sendzimira, gdzie zakończymy zwiedzanie. Trasa będzie dosyć długa, więc zalecam wygodne buty i ciepłe ubrania. Spacer poprowadzi Joanna Starzec – licencjonowana przewodniczka po Krakowie. Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest złożenie przed spacerem datku na WOŚP do skarbonki obecnego na miejscu zbiórki Wolontariusza. Datek minimalny: 30 PLN. Zapisy na adres e-mail: joannastarzec.guide@gmail.com, nr telefonu: 508766944.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/2170937019921570/

Duchy i zbrodnie Krakowa | Godzina: 17:00; Mały Rynek (pierwsza latarnia przy ławce od strony ul. Szpitalnej); czas trwania: ok. 2h
Najsłynniejsze zbrodnie dokonane w Krakowie, brutalni mordercy i ich motywy oraz ich ofiary…
Poznajcie historie makabrycznych, nieraz zagadkowych morderstw, które wstrząsnęły nie tylko Krakowem ale również całą Polską. Czy bardziej należy bać się „żywych” czy „zmarłych” ? Poznacie historie niektórych krakowskich duchów, miejsca gdzie straszy – i sami ocenicie. Spacer poprowadzi Kamila Grodzicka – licencjonowany przewodnik po Krakowie. Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest złożenie przed spacerem datku na WOŚP do skarbonki Wolontariusza obecnego w miejscu spotkania. Spacer tylko dla osób pełnoletnich. Obowiązkowa rezerwacja miejsc: Zapisy przez email: twoje.oprowadzanie.krakow@gmail.com. Warunkiem rezerwacji miejsca na spacerze jest otrzymanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rezerwacji.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/290502404022127/

Tropem krakowskich masonów | Godzina 20:00; Krzyż Sukiennic
Śnieg, mróz czy deszcz – ruszamy w niedzielny wieczór z licencjonowanym przewodnikiem Tomaszem Rączkowskim z Krzyża Sukiennic w bardziej lub mniej iluminowane zakątki Rynku Głównego w Krakowie. Miejsca owiane tajemnicą w czasie spaceru ukażą swoje sekrety, których istnienia nie są świadomi krakowscy przechodnie. Trasa śladami wolnomularstwa obejmuje dawne miejsca związane ze sztuką królewską. Start: Krzyż Sukiennic – Plac Mariacki – Floriańska – Plac Szczepański – Jagiellońska – Collegium Maius – Collegium Novum. Ciepłe rękawiczki, czapka uszatka i światło (latarka, świeca) – zalecane. Czas spaceru: ok. godzinki. Czekam – Tom Rac. Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest złożenie przed spacerem datku na WOŚP do skarbonki wskazanego Wolontariusza.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/425692539784502/

Śladem Szopki Krakowskiej | Godzina: 12:30; Rynek Główny; Pomnik Adama Mickiewicza (od strony Sukiennic); czas trwania: ok 1,5h
Zapraszam na spacer śladem tych wyjątkowych dzieł, w których odnajdujemy elementy krakowskiej architektury przetworzonej przez wyobraźnię twórców. Wspólnie przyjrzymy się wybranym szopkom – ich konstrukcji, kolorystyce i postaciom. Przeniesiemy się w barwny świat krakowskiej tradycji. Dochód ze spaceru zostanie w całości przekazany dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bilet wstępu: datek w kwocie minimum 20 zł do puszki Wolontariusza WOŚP, który będzie obecny w miejscu zbiórki przed rozpoczęciem spaceru. Spacer poprowadzi Renata Kołton, licencjonowana przewodniczka po Krakowie. Chętnych do wzięcia udziału w spacerze prosimy o zgłoszenie na maila: enata.przewodniczka@gmail.com.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/7335851879808046/


Lajconik & R’lyeh Cafe grają dla WOŚP 2024

Gdzie: R’lyeh Cafe (ul. Lubicz 28)
Kiedy:
 28.01.24, g. 14:00
Turlaj, nie gadaj! Po raz trzeci zapraszamy Was do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez granie w erpeżki! Podobnie jak w zeszłym roku nie gramy sami! Dołącza do nas R’lyeh Cafe, które w nowej lokalizacji użyczy swoich progów pilnie strzeżonych przez Przedwiecznego. A Wy wiecie, że tam jest więcej miejsca niż poprzednio. Ale jak to działa? Mistrz Gry wystawia swoją sesję, a gracze za wrzutę do WOŚPowej puszki mogą wykupić sobie na niej miejsce. Spokojnie, podamy dokładne instrukcje (nie z kosmosu). Zapisy na sesje odbędą się online.
————————————-
Zgłoszenia Mistrzów Gry – SOLD OUT
Publikacja sesji: 01.12 – 21.12
Zapisy dla graczy: 22.12 – 27.01 lub do wyczerpania miejsc
————————————-
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA MG: https://forms.gle/sZCBuCyt94h6obrb7

Więcej info: https://www.facebook.com/events/722169853116635/


32. Finał – wspólne gramy z WOŚP w Drukarni

Gdzie: Drukarnia Klub (ul. Nadwiślanska 1)
Kiedy:
 28.01.24, g. 18:00
W imieniu naszej ukochanej Drukarnia Klub oraz w imieniu muzyków i sponsorów i w imieniu przyjaciół z Dali Club Lunch Bar-Cafe, bo oni zawsze będą w naszym sercu…mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert z okazji 32. Finału WOŚP. Muzycy – nasi przyjaciele, zbiorą się tego dnia i WSPÓLNE ZAGRAJĄ dla Państwa oraz dla WOŚP. Przewidzieliśmy dla Państwa nie tylko doznania muzyczne ale również każdy z Państwa będzie mógł mieć swój własny wkład. Muzycy i przyjaciele przeznaczyli na licytację PREZENTY – PODARKI – GIFTY – NIESPODZIANKI! 

Więcej info: https://www.facebook.com/events/955319985929877/


Zanurkuj z Krabem na WOŚP!

Gdzie: Pływalnia YMCA (ul. Krowoderska 8)
Kiedy:
 28.01.24, g. 10:00
Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w basenowym intro nurkowym, podczas którego być może rozpoczniesz swoją przygodę z nurkowaniem, a co więcej – pomożesz potrzebującym. To nie tylko okazja do spędzenia aktywnego dnia, ale także możliwość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Cena: Nie mamy ustalonej, wystarczy, że zasilisz naszą e-skarbonkę i cały dochód od razu zostanie przekazany Fundacji: https://eskarbonka.wosp.org.pl/lonocezewa

Jak się zapisać na intro? Nic prostszego, wypełnij tylko ten formularz (liczba miejsc ograniczona):

LINK DO ZAPISÓW

Jak się przygotować do intro? Spakuj się jak na klasyczne zajęcia basenowe: weź strój kąpielowy, czepek, klapki, ręcznik (możesz wziąć również koszulkę sportową, w której się zanurzysz), a my zagwarantujemy odpowiedni sprzęt nurkowy oraz opiekę instruktora pod wodą.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/355711657200737/


Comedy Lab: Komediowa Licytacja dla WOŚP + Stan-Up

Gdzie: Artefakt Cafe | Setka Sztuki (ul. Dajwór)
Kiedy:
 26.01.24, g. 20:00
Na tym wydarzeniu czekają Cię komediowe licytacje z których wpłacone przez Was pieniądze zostaną przekazane na WOŚP. Będziecie mogli wylicytować sceny, żarty, szkolenia, pamiątkowe przedmioty bliskie ekipie Comedy Lab, gadżety z autografami i wiele więcej. Jak zwykle czeka na Was wiele niespodzianek, wszystko to w komediowej atmosferze. Dodatkowo, z naszej strony cały dochód z wydarzenia, zostanie przekazany również na WOŚP. W pierwszej części wieczoru jak zwykle odbędzie się Open Mic, gdzie komicy testują swój nowy materiał stand-upowy. Wieczór przygotował i poprowadzi: Michał Mącznik.KUP BILET JUŻ TERAZ:
https://kbq.pl/118756
Uwaga! Licytacje będą odbywać się na żywo z udziałem publiczności. Nie musicie zabierać gotówki. Wylicytowane przedmioty będzie można odebrać po dokonaniu wpłaty online na naszą skarbonkę WOŚP:
https://eskarbonka.wosp.org.pl/dimahulygi

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1046736889772284/


XVI Noworoczny Slalom Równoległy

Gdzie: Tor Kajakowy Kolna (ul. Kolna 2)
Kiedy:
 28.01.24, g. 10:00
Tradycyjnie, także w tym roku podczas zawodów będziemy wspierali WOŚP. Zawodnicy będą rywalizować w formacie slalomu równoległego w następujących kategoriach:
K1M – junior, K1M – open
K1W – junior, K1W – open
C1M – junior, C1M – open
C1W – junior, C1W – open
Zgłoszeń można jeszcze dokonać drogą elektroniczną na adres e-mail: biuro@kolna.pl do dnia 24.01.2023r. do godziny 12:00! Na zawodach nie obowiązuje opłata startowa od uczestników, pobierany będzie jedynie depozyt za numerki startowe. 

Więcej info: https://kolna.pl/slalom_rownolegly


SCKM gra razem z WOŚP!

Gdzie: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży (ul. Wietora 13/15)
Kiedy:
 28.01.24, g. 11:00
SCKC zaprasza na wydarzenia!:
Godz. 11.00 – Grajki Bajki (dla dzieci); zapisy obowiązkowe: godzinyrodziny@gmail.com
„Wioski w niebie”; inscenizacja i muzyka: Mariusz Koluch, scenografia: Joanna Miczałowska
Godz. 18.00 – spektakl „Pudło” Studia Teatralnego Młodych (dla młodzieży) – PREMIERA!
godz. 20.00 – Spektakl „Megamięso” Grupy Stan Krytyczny

Więcej info: https://www.facebook.com/events/894745578917252/


Prelekcje i warsztaty w ramach 32. Finału WOŚP | NCK

Gdzie: NCK (al. Jana Pawła II 232)
Kiedy:
 28.01.24, g. 10:00
W dniu Finału zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty i prelekcje, które dla Was przygotowaliśmy. W sali kameralnej 203 w NCKu będziecie mogli spotkać się z zoodietetyczkami, podróżniczką, grupą rekonstrukcyjną, przewodnikiem po Krakowie oraz magikiem. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp – dobrowolna wrzutka do puszki WOŚP na cel 32.Finału. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/369489642353887


32. Finał WOŚP z krakowskimi Golden Retrieverami

Gdzie: Rynek Główny
Kiedy:
 28.01.24, g. 12:00
Tradycyjnie, jak co roku Grupa Krakowskich Golden Retrieverów będzie obecna na krakowskim Rynku Głównym! Już po raz 8-my będziemy mieszkańcom i turystom umilać ten wspaniały dzień jakim jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie obędzie się bez psich całusów, przytulasów, merdania ogonem, szczekania hejnału – będzie gorąco! pomimo styczniowego chłodu! Zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież – okazja do zrobienia sobie super zdjęć z gromadzą ponad 40 Goldenów – nie byle jaka! 

Więcej info: https://www.facebook.com/events/877071320490761/


Bassety spacerują dla WOŚP!

Gdzie: Rynek Główny
Kiedy:
 28.01.24, g. 12:00
Spacerujemy dla WOŚP! Już 3. raz spotkamy się, aby spacerując zbierać pieniądze dla WOŚP wraz z merdającymi ogonami! Zapraszamy na Rynek Krakowski pod skarbonkę o 12 godzinie.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1090612982384893/


32. Finał WOŚP z krakowskim WOPRem!

Gdzie: Bulwar Czerwieński
Kiedy:
 28.01.24, g. 11:00 – 16:00
W programie: nauka pierwszej pomocy, edukacja jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, pokaz sprzętu ratowniczego wykorzystywanego w wodnym pogotowiu ratunkowym, możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na quadzie oraz skuterze wodnym, rejs po Wiśle ratowniczą motorówką, zabawy dla dzieci.


Gramy we frisbee oraz piłkę nożną na Prokocimiu dla WOŚP!

Gdzie: ul. Na Wrzosach 57 (pod balonem)
Kiedy:
 28.01.24, g. 14:30
W programie:
* 14:30-15:30 Warsztaty frisbee dla każdego
* 15:30-16:00 Wesprzyj WOŚP i zdobądź gadżety
* 16:00-18:00 Piłka nożna dla wszystkich
* Pyszne domowe ciasta
* Super zabawa!
* Puszka WOŚP

PS. Warto zabrać stroje sportowe, dobry nastrój oraz to, czym chcecie wesprzeć WOŚP.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/402889702239448


Strefa 51 tańczy dla WOŚP!

Gdzie: Studio Tańca Strefa 51 (ul. Radzikowskiego 53)
Kiedy:
 27.01.24, g. 12:00
Serdecznie zapraszamy wszystkich tancerzy, tych najmłodszych jak i najstarszych, wszystkich rodziców, kuzynów, kolegów, a także sąsiadów, bo poza tańcami, coś przekąsicie i miło spędzicie czas! Spotkajmy się wszyscy razem dzień przed Finałem i wytańczmy razem coś dobrego.
FULL PAKIET (130zł) 4 classy i wejście na Jam
Pojedyncze wejście na wybrane zajęcia (40zł)
Wejściówka na Jam (40zł)

Cennik przedstawia kwotę minimalną za wjazd, ale zawsze możesz wrzucić więcej. Bądźcie z nami tego dnia! Zapełnijmy całą salę i wspólnie zróbmy coś dla innych. Zapisy na Klaski oraz jam startują 10.01 o godzinie 12:00 przez formularz na stronie internetowej www.strefa51krakow.pl
Wydarzenie jest organizowane przez Sztab przy Politechnice Krakowskiej.

Więcej info: https://www.facebook.com/S51.Dance.Studio


IV Nowohucki PSIEbieg!

Gdzie: al. Jana Pawła II 232
Kiedy:
 28.01.24, g. 10:00
Zapraszamy na czwartą edycję Nowohuckiego PSIEbiegu w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Hucie! W tym roku spotkanie ma charakter wspólnego spaceru integracyjno-socjalizacyjnego.
Wydarzenie jest organizowane przez Sztab WOŚP Nowa-Huta.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/741045924257133/


Krakowska Chartoterapia dla WOŚP!

Gdzie: Krakowskie Błonia, al. 3 Maja / al. Focha
Kiedy:
 28.01.24, g. 12:00
Już po raz kolejny zapraszamy na spotkanie chudych i długich piesełów pod egidą WOŚP. Jeśli jesteś opiekunem charta, to przyjdź i spotkaj się z nami – charty lubią towarzystwo swoich pobratymców. Na wszelki wypadek weź kaganiec i koniecznie załóż swojemu piesełowi coś czerwonego na szyję – niech to będzie nasz znak rozpoznawczy. Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś o tym, żeby zostać opiekunem charta – przyjdź i porozmawiaj z nami, chętnie podzielimy się doświadczeniami. Jeśli Twój pies nie jest ani chudy ani długi, to też możesz przyjść. Wszyscy są mile widziani, ale pamiętaj, że wszyscy chcą czuć się bezpiecznie, więc weź porządną smycz/obrożę/szelki/kaganiec, żeby Twój pies nie zrobił nikomu krzywdy i żeby jemu samemu też nic się nie stało. Na naszym spacerze dla WOŚP będziemy też rozmawiać o losie chartów w Polsce i na świecie. 

Więcej info: https://www.facebook.com/events/734570955274510


32. Finał WOŚP w Galerii Krakowskiej

Gdzie: Galeria Krakowska (ul. Pawia 5)
Kiedy:
 28.01.24, g. 15:00
W programie: pokazy medyczne, animacje dla dzieci oraz finałowe licytacje.
Wydarzenie jest organizowane przez Sztab WOŚP przy Hufcu ZHP Kraków-Śródmieście.


32. Finał WOŚP w Galerii Bronowice

Gdzie: Galeria Bronowice (ul. Stawowa 61)
Kiedy:
 28.01.24, g. 12:00
W Galerii Bronowice pomóc można poprzez: przekazanie datków do puszek wolontariuszy WOŚP, wiosłowanie. Za każdy kilometr przepłynięty na wioślarzu przekażemy 100 zł na cel zbiórki. To jednak nie wszystko! W dniu 32. Finału WOŚP uruchomimy Strefę Gier dla dzieci. Na najmłodszych czekać będą: Knoocker, symulator WRC oraz F1, FIFA 23, gry multimedialne na ekranach dotykowych, symulator lotu VR, malowanie światłem.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1153963302238771/


Wielka Orkiestra Medycznej Pomocy 2024

Gdzie: ibis Kraków Stare Miasto (ul. Pawia 15)
Kiedy:
 28.01.24, g. 10:00 – 17:00
W Hotelu Ibis będziecie mogli poznać z bliska pracę Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, nauczyć się zasad pierwszej pomocy na nowoczesnych fantomach, oddać krew czy zarejestrować się na potencjalnego dawcę szpiku DKMS. Aby zadbać o swoje zdrowie usłyszycie wiele o profilaktyce nowotworów, a także dzięki Stowarzyszeniu Jeden Świat będziecie mieli możliwość wykonania testów na HIV, HCV oraz kiłę. Czeka na Was jeszcze wiele innych atrakcji, a także upominków Wydarzenie organizowane przez Sztab WOŚP przy PK.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/392956623222931

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności