Walka o życie na autostradzie A4. Zadziałał łańcuch przeżycia!

Walka o życie na autostradzie A4. Zadziałał łańcuch przeżycia!

Dziś rano doszło do bardzo groźnego zdarzenia na autostradzie A4 w kierunku Katowic. W jednego z kierowców doszło do zasłabnięcia. Na miejscu natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa.

reklama

Jak już informowaliśmy na CowKrakowie.pl, rano miała miejsce akcja ratunkowa na obwodnicy Krakowa (na wysokości lotniska). Teraz znane są szczegóły.

reklama

Około godziny 8:33 na 402 kilometrze autostrady A4, w trakcie jazdy u kierowcy samochodu ciężarowego doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia. W efekcie tego zdarzenia prowadzony przez mężczyznę Renault zjechał do rowu melioracyjnego – podaje portal Kraków 112 Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

Jedną z pierwszych osób, które ruszyły z pomocą poszkodowanemu kierowcy był strażak-ochotnik. Druh ewakuował poszkodowanego z pojazdu na zewnątrz, a następnie po rozpoznaniu NZK rozpoczął czynności resuscytacyjne.

Pierwszy z wezwanych podmiotów mundurowych i ratunkowych na miejsce dotarł zastęp z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej Kraków Airport. Obsada zastępu dołączyła do resuscytacji krążeniowo-oddechowej podłączając również automatyczny defibrylator zewnętrzny AED. Urządzenie to zaleciło kilka wyładowań. Z chwilą, kiedy dotarł lotniczy Zespół Ratownictwa Medycznego pacjent został przejęty przez zespół i wdrożono Medyczne Czynności Ratunkowe.

W tym przypadku łańcuch przeżycia okazał się skuteczny. Podjęte przez świadków zdarzenia, a następny kontynuowane przez strażaków i medyków czynności pozwoliły na zresuscytowanie poszkodowanego.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Źródło Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Zobacz także:

IKEA wycofuje produkt. Stwarza zagrożenie dla użytkowników!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności