W tym roku Energylandia otworzy nową strefę. Znamy szczegóły!

Autor CowKrakowie.pl
W tym roku Energylandia otworzy nową strefę. Znamy szczegóły!

Energylandia zapowiada otwarcie kolejnej strefy w 2024 roku. Teren będzie obejmował 4 ha powierzchni. W największym parku rozrywki w Polsce pojawi się 10 atrakcji – w tym nowe roller coastery.

reklama

Energylandia nie zwalnia tempa w zwiększaniu oferowanych atrakcji. Już w tym roku zaplanowano otwarcie nowej strefy Sweet Valley. Co się tutaj znajdzie?

reklama

Sweet Valley – atrakcje

Choco Chip Creek to flagowa atrakcja strefy, która charakteryzuje się zaskakująco długą trasą toru, mierzącą 1200 metrów. Zwany przez producenta junior coaster składa się z pociągu przypominającego lokomotywę parową oraz wagoników i zabiera na pokład 32 pasażerów. Podróżując po konstrukcji wysokiej na 16,5 metra osiągamy prędkość 55 km/h. Dziecięcą radość sprawi także jazda na roller coasterze – Honey Harbour, którego wagoniki rozpędzą się do 46 km/h. Jego wysokość wyniesie 11,7 m, a długość toru 254 metry.

W cukierkowej krainie pojawi się również Candy Carousel – mowa o wiedeńskiej karuzeli, symbolu parków rozrywki. Bajkowy klimat Sweet Valley wprowadzi Crazy Barn, czyli szalony domek, przypominający stodołę, lecz zainstalowany na… kurzej łapce! Lubiący obroty, wznoszenia i nachylenia odnajdą się w tym miejscu doskonale! Fanów atrakcji wodnych zaciekawi Bumble Boats, czyli niewielkie gondole poruszające się po spływie wodnym.

Bon Bon Balloon to urocza karuzela jakiej w Energylandii jeszcze nie było! Atrakcja pozwoli Wam oderwać się od ziemi i wzbić w chmury! 8 balonów pomieści do 32 osób jednocześnie. Poruszając się po słodkiej dolinie trafimy do Mini Track’ Tour stylizowanej farmie lizaków, przez którą przemierzymy 4 osobowymi pojazdami przypominającymi ciągniki rolnicze. Szóstą atrakcją będzie Candy Critters – interaktywna karuzela stylizowana na stare drzewo. Centralną atrakcją strefy będzie zakręcona karuzela Twis’Tea, wyposażona w 12 filiżanek, które pomieszczą 60 osób jednocześnie.  

Podobnie jak w pozostałych strefach Parku także tutaj znajdą się obiekty gastronomiczne
i sklepiki 
ze smakołykami i gadżetami. Toffee Theatre to miejsce, w którym każdy Gość Energylandii będzie mógł zobaczyć niesamowite pokazy w wykonaniu utalentowanych artystów.
Drugim etapem odsłaniającym w pełni nową strefę będzie pokaźnych rozmiarów multifunkcyjny budynek restauracyjno-widowiskowy, który pozwoli realizować, popularne w europejskich parkach rozrywki, kolacje z artystycznym show. Jednorazowo obiekt Sweet Valley Town Hall Theatre pomieści 1000 osób, a swą funkcją doprawi smakowity charakter „Słodkiej Doliny”.

WIELKIE OTWARCIE STREFY SWEET VALLEY ZAPLANOWANO NA 27 KWIETNIA 2024r

Zobacz także:

Zaplanowane koncerty w Krakowie 2024. Kto wystąpi?

Takie gwiazdy wystąpią na 10-tych urodzinach TAURON Areny Kraków

"Energylanida nowa strefa otwarcie 2024 rok"
"Energylanida nowa strefa otwarcie 2024 rok"
"Energylanida nowa strefa otwarcie 2024 rok"
"Energylanida nowa strefa otwarcie 2024 rok"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności