W Nowej Hucie wybudują węzeł przesiadkowy

Autor CowKrakowie.pl
W Nowej Hucie wybudują węzeł przesiadkowy

Został ogłoszony nowy przetarg dotyczący inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych SA. W Nowej Hucie pojawi się zatoka autobusowa, 140 miejsc postojowych i zadaszony parking dla rowerów.

reklama

Zwycięzca przetargu, który został ogłoszony przez PKP w pierwszej kolejności będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji projektowej i pozyskania decyzji administracyjnych.

reklama

Co zostanie wybudowane?

W rejonie ul. Pysocice powstanie parking, który będzie mieścił 140 pojazdów, w tym 6 dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Zadaniem wykonawców będzie także budowa nowej zatoki autobusowej oraz zadaszonej wiaty do parkowania rowerów. Obok powstanie również nowa droga dojazdowa i ścieżki, które połączą parking z projektowanym w najbliższym sąsiedztwie przystankiem kolejowym – PLK SA.

To wszystko ma powstać w sąsiedztwie planowanego przystanku Kraków Kościelniki.

Perony mają zacząć działać w 2025 roku. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, parking gotowy będzie kilka miesięcy później.

Przygotowanie i budowę nowej infrastruktury sfinansują PLK SA, natomiast Gmina Miejska Kraków udostępniła działki i zobowiązała się pokrywać koszty związane z bieżącym utrzymaniem parkingu.

Zobacz także:

Stanowisko firmy Gülermak w sprawie wycinki drzew przy ul. Lublańskiej

MPK chce kupić 45 nowych autobusów spalinowych

Będą sprzedawać porzucone samochody z krakowskich ulic

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności