W Galerii Bronowice przeprowadzona zostanie akcja „Pink Lips”

materiały prasowe
W Galerii Bronowice przeprowadzona zostanie akcja „Pink Lips”

Już w najbliższą sobotę, 27 stycznia 2024r w Galerii Bronowice przeprowadzona zostanie akcja profilaktyczna „Pink Lips”.

reklama

Regularne badania to recepta na długie i szczęśliwe życie. 27 stycznia w Galerii Bronowice o istotnej roli profilaktyki w wykrywaniu i leczeniu niezwykle podstępnego raka szyjki macicy, edukować będą przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Pink Lips”.

reklama

Styczeń to dla wielu osób czas zmian. Koncentrując się na realizacji zamierzonych celów, rozwoju osobistym czy dbałości o wygląd zewnętrzny łatwo zapomnieć, że priorytetem na liście noworocznych postanowień powinno być zdrowie. W sobotę, 27 stycznia, w Galerii Bronowice, w ramach akcji „Pink Lips”, przypominać będą o tym przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat profilaktyki raka szyjki macicy, który stanowi jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów na świecie. Podczas wydarzenia odwiedzający Galerię Bronowice będą mieli okazję wziąć udział w rozmowie przybliżającej szczegóły badań cytologicznych oraz szczepień przeciwko wirusowi HPV. Uczestnicy obejrzą również z bliska narzędzia medyczne i modele edukacyjne, a także otrzymają broszury, zawierające informacje na temat choroby oraz procesu diagnostyki i leczenia.

Diagnozę rak szyjki macicy słyszy każdego roku około pół miliona kobiet na świecie. Często rozwija się on bezobjawowo, dlatego ważne jest edukowanie i przypominanie o istocie badań profilaktycznych, dających szansę na wczesne wykrycie choroby, szybkie podjęcie terapii, a tym samym –  na całkowite wyleczenie.   

Akcja profilaktyczna „Pink Lips” w Galerii Bronowice odbędzie się w sobotę, 27 stycznia, w godz. 12:00-16:00.

Akcja profilaktyczna „Pink Lips” w Galerii Bronowice
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności