Ten kierowca mógł doprowadzić do tragedii. Został wyeliminowany z dróg

Autor CowKrakowie.pl
Ten kierowca mógł doprowadzić do tragedii. Został wyeliminowany z dróg

Policjanci wyeliminowali nieodpowiedzialnego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na krakowskich drogach. 42-latek usłyszy zarzuty.

reklama

2 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący samochodem marki Toyota może znajdować się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci zlokalizowali miejsce, w którym może przebywać mężczyzna. W efekcie sprawnych działań, funkcjonariusze na al. 3 Maja w Krakowie zatrzymali prowadzącego pojazd, 42-letniego mieszkańca Krakowa.

reklama

Prowadził po narkotykach i był poszukiwany

Przeprowadzone badania na obecność środków odurzających w organizmie dały wynik pozytywny, co oznaczało, że 42-latek prowadził pojazd, będąc pod ich wpływem.
Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się też, że jest on poszukiwany i zgodnie z postanowieniem sądu, ma zostać doprowadzony do aresztu, ponieważ ma do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Kolejne czynności ujawniły, że mężczyzna kierował pojazdem mimo, że ma zatrzymane prawo jazdy. Policjanci w samochodzie, którym poruszał się 42-latek znaleźli, także przedmiot przypominający pistolet, który został przekazany do badań balistycznych.

Po zakończeniu trwających obecnie ustaleń zostanie podjęta decyzja, jakie zarzuty zostaną przedstawione zatrzymanemu 42-latkowi.

Zobacz także:

Od 11 stycznia zmieni się organizacja ruchu w rejonie ronda Polsad [INFORMATOR]

Nożownik jest już w rękach policji. Zadał cios nożem w szyję mężczyzny

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności