Sylwestrowa interwencja służb na krakowskim lotnisku

Autor CowKrakowie.pl
Sylwestrowa interwencja służb na krakowskim lotnisku

W ostatnim dniu 2023 roku funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę na krakowskim lotnisku zostali postawieni na nogi. Konieczne było przeprowadzenie działań minersko – pirotechnicznych.

reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację o pozostawionej torbie sportowej w terminalu krakowskiego lotnika. Służby natychmiast przystąpiły do poszerzenia strefy bezpiecznej, a następnie dokonano sprawdzeń przy użyciu specjalistycznego sprzętu do wykrywania i identyfikacji materiałów wybuchowych. Torba została również sprawdzona manualnie i uznana za bezpieczną. Nie ujawniono w niej żadnych materiałów, ani urządzeń wybuchowych. W środku znajdowały się jedynie ubrania i rzeczy osobiste.

reklama

Działania nie spowodowały wprawdzie utrudnień w odprawie pasażerów, funkcjonowaniu przejścia granicznego, ani opóźnień samolotów, jednak wymagały dodatkowego zaangażowania osób i sprzętu.

Kobieta dostała mandat

Właścicielką bagażu, która ostatecznie zgłosiła się po jego odbiór, tłumacząc się roztargnieniem, okazała się ponad 50-letnia Francuzka. Została ukarana mandatem w wysokości 300 zł.

Zobacz także:

Na teren posesji wbiegł zamaskowany mężczyzna i oddał strzały

Pętla na Górce Narodowej gotowa! Uruchomiony zostanie także terminal autobusowy

Kraków. Policjanci zatrzymali 30-latka. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności