Stanowisko firmy Gülermak w sprawie wycinki drzew przy ul. Lublańskiej

Autor CowKrakowie.pl
Stanowisko firmy Gülermak w sprawie wycinki drzew przy ul. Lublańskiej

Przy ulicy Lublańskiej trwa wycinka drzew, która związana jest z budową nowej linii tramwajowej na północy Krakowa. Mieszkańcy alarmowali w social mediach, że jedno drzewo przewróciło się na teren pobliskiego przedszkola.

reklama

Cały czas trwają prace przy budowie nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. W ostatnich dniach rozpoczęła się wycinka kolejnych drzew przy ul. Lublańskiej w Krakowie.

reklama

Drzewo spadło na ogrodzenie przedszkola

W social mediach mieszkańcy alarmowali, że podczas wycinki jedno z drzew spadło na ogrodzenie pobliskiego przedszkola. Wezwano także na miejsce policję.

Do sprawy odniósł się Gülermak

Zarząd Dróg Miasta Krakowa opublikował stanowisko Krzysztofa Dziobka, dyrektora kontraktu odpowiedzialnego za budowę linii do Mistrzejowic.

Oświadczenie:

W dniu wczorajszym kontynuowaliśmy wycinkę drzew oraz krzewów po zachodniej stronie ul. Lublańskiej na odcinku od ronda Barei do ronda Polsad. Prace te odbywały się na wysokości przedszkola. Drzewa i krzewy o nieznacznych obwodach są tam nierównomiernie rozkrzewione i mają mocno poprzerastane i splątane korony. Część z konarów drzew przechodzi nad ogrodzeniem przedszkola i kieruje się w stronę jego terenu. Prace prowadziliśmy pod ciągłym nadzorem naszych kierowników i przy pełnej zgodzie z zasadami BHP. Teren robót był wygrodzony przed dostępem osób postronnych. Byliśmy również w stałym kontakcie z dyrektorką przedszkola.

Jedna z gałęzi drzewa zlokalizowanego na wysokości końca ostatniego przęsła (sam narożnik terenu przedszkola) przy południowej stronie ogrodzenia, była usytuowana bezpośrednio nad ogrodzeniem. Pracownicy w sposób kontrolowany dokonali opuszczenia tej gałęzi na ogrodzenie, a następnie przełożyli ją ręcznie na nad nim. W pobliżu nie było dzieci, a nasze służby czuwały nad całym procesem technologicznym wycinki.

Całe ogrodzenie przedszkola biegnące wzdłuż ul. Lublańskiej (równolegle do niej) jest przewidziane do demontażu, więc nie ma tutaj mowy o powstaniu szkody na rzecz osób trzecich. Obecnie ogrodzenie nadal pełni swoja funkcję, jest szczelne i nie zostało uszkodzone, a o jego demontażu powiadomimy ze stosownym wyprzedzeniem dyrekcję przedszkola.

"Wycinka drzew na Lublańskiej"
"Wycinka drzew na Lublańskiej"
"Wycinka drzew na Lublańskiej"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności