Skarbówka sprzedaje Porsche. W środę licytacja

Autor CowKrakowie.pl
Skarbówka sprzedaje Porsche. W środę licytacja

Skarbówka sprzedaje Porsche. W najbliższą środę, 10 stycznia odbędzie się w Krakowie licytacja dwóch samochodów. Oba pojazdy są z 2015 roku.

reklama

Licytacja samochodów odbędzie się 10 stycznia (środa), o godz. 11:00 w budynku Urzędu Skarbowego Kraków-Krowodrza przy ulicy Łokietka 20 w Krakowie. Cena wywoławcza to niecałe 208 tys. zł za pierwszy z samochodów oraz 197 tys. zł za drugie auto. Oba samochody są z 2015 roku.

reklama

W przypadku sprzedaży rzeczy odbywają się dwie licytacje. Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji wynosi ¾ wartości szacunkowej ruchomości. Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku, to na drugiej licytacji można kupić przedmiot za połowę jego wartości. Obecnie urzędy skarbowe to wyspecjalizowane organy egzekucyjne, które mogą sprzedać ruchomość w drodze przetargu ofert, bądź z wolnej ręki.

Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłata wadium. Środki te są zabezpieczeniem dla organizatora licytacji i świadczą o tym, że osoba chcąca wziąć w niej udział, poważnie myśli o zakupie. Urząd skarbowy zwraca wadium osobom, które uczestniczyły w licytacji, ale jej nie wygrały.

Informacje o licytacjach (tzw. obwieszczenia) są publicznie dostępne. Można je znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej konkretnego urzędu skarbowego na stronie www.małoplskie.kas.gov.pl w zakładce ogłoszenia-obwieszczenia o licytacji.

Zobacz także:

W Krakowie znaleziono sporą sumę pieniędzy. Poszukiwany jest właściciel

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności