Renata Przemyk wraz z Dagadaną wystąpi w Klubie Studio

Autor CowKrakowie.pl
Renata Przemyk wraz z Dagadaną wystąpi w Klubie Studio

Już niebawem Renata Przemyk wraz z Dagadaną wystąpi w krakowskim Klubie Studio. Koncert zaplanowano na 25 lutego 2024 r.

reklama

VERA TO JA to autorski projekt etniczny składający ze szczęśliwej 13-tki utworów inspirowanych prawdziwą naturą kobiety, która czerpie siłę z ziemi, z wody i z Księżyca. Jej historia zaczyna się przy poczęciu, przez relacje ze światem, mężczyzną, kobietą, córką aż po świadome odejście. Życie zgodne z naturą jest jednocześnie głębokie i proste a trudne tematy zwyczajnie opowiadane odczarowują tabu.

reklama

Gośćmi specjalnymi koncertu będą Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska, czyli zespół Dagadana. W swojej twórczości wykorzystują elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki i world music.

Teksty na kanwie przyśpiewki ludowej oprawione poetycko idealnie współbrzmią z lirą korbową jak i z loopami. Instrumenty etniczne eklektycznie dogadują się z osiągnięciami nowoczesnej technologii łącząc świat stary z nowym, jak w życiu każdej kobiety balansującej najczęściej na krawędzi. Biały śpiew dobrze oddaje kobiecą siłę lecącą mocnym głosem do świata i do nieba. Mądrość ludowa często zaskakuje nas swoją trafnością i dosadnością a proste melodie zaśpiewane czasem tkliwie innym razem przecinają swoją siłą przestrzeń jak nożem. Mocną inspiracją była mi lektura „Biegnącej z wilkami” Clarissy Pincola Estes, ale i własne obserwacje i doświadczenia. Vera to ja i Ty też. Z naturą nie wygrasz, warto się z nią dogadać!

Skład zespołu:

Renata Przemyk – wokal

Daga Gregorowicz – wokal

Dana Vynnytska – wokal

Piotr Wojtanowski – gitara basowa, gitara akustyczna

Tomasz Drozdek – instrumenty perkusyjne, dęte, strunowe

Maciej Gołyźniak – perkusja

Kamil Błoniarz – akordeon

Jacek Bielecki – wiolonczela

Bilety

Stojące: 

139 zł – przedsprzedaż

149 zł – w dniu koncertu 

Balkon: 

159 zł – przedsprzedaż 

179 zł – w dniu koncertu 

Ticketclub: https://ticketclub.pl/koncerty/renata-przemyk-dagadana-klub-studio-krakow-2621/

kupbilecik: https://bkb.pl/113889-73411

bloczki kolekcjonerskie: https://sklep.klubstudio.pl/pl/p/Renata-Przemyk-Dagadana-25.02.2024-Bilet-kolekcjonerski/192

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności