Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został uhonorowany odznaką

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został uhonorowany odznaką

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został uhonorowany za zasługi dla Kraju Związkowego Wiednia. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w Wiedeńskim Magistracie 19 stycznia 2024 roku. 

reklama

Magistrat poinformował, że Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał Wielką Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Kraju Związkowego Wiednia.

reklama

“W ciągu ostatnich dwóch dekad prezydent miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski pokazał, jak ważna jest współpraca między miastami we wspólnej Europie – przesłanie, które należy podkreślać, zwłaszcza w trudnych czasach. Chciałbym podziękować wielkiemu kosmopolicie i Europejczykowi Jackowi Majchrowskiemu za wieloletnią przyjaźń między naszymi miastami i jego zaangażowanie na rzecz wzmocnienia spójności w Europie” – podkreślił Burmistrz Dr. Michael Ludwig.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Kraju Związkowego Wiednia jest obecnie najważniejszym odznaczeniem nadawanym przez Kraj Związkowy Wiedeń. Przyznawana jest osobom, które położyły wybitne, nadzwyczajne, znaczące, szczególne lub wielkie zasługi dla Kraju Związkowego Wiednia poprzez działalność publiczną lub prywatną.

Za przyznanie Odznaki Honorowej odpowiedzialny jest Rząd Kraju Związkowego, który wydaje uhonorowanemu certyfikat podpisany przez Gubernatora.

Zobacz także:

Kolejny wielki sklep otwarty w Krakowie [ZDJĘCIA]

Piły jednak poszły w ruch. Wycinają drzewa przy ul. Lublańskiej. Będzie protest [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności