![Postępy prac w okolicy hotelu Forum. Mieszkańcy zyskają nową kładkę nad Wisłą](https://cowkrakowie.pl/wp-content/uploads/2024/01/kladkasg-1024x768.jpg)
Od początku tego roku trwają prace przy budowie nowej kładki nad Wisłą. Obecnie wykonawca – firma Primost Południe sp. z o.o. – przebudowuje sieć gazową. Widać już pierwsze efekty.
Prace nad budową nowej kładki pieszo-rowerowej Kazimierz – Ludwinów rozpoczęły się 3 stycznia 2024 r. Nowa przeprawa nad Wisłą będzie miała ok. 130 m długości, prawie 14 m szerokości, a w najwyższym punkcie będzie wysoka na blisko 16 m. Połączy bulwar Inflancki, pomiędzy ulicami Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza, z bulwarem Wołyńskim w pobliżu ulicy Ludwinowskiej. Obiekt będzie się składać się z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, tworzonych przez dwa stalowe łuki o zmiennej sztywności zamocowane w żelbetowych podporach i środkowego pomostu widokowego.
Obecne prace
Jak informuje Zarząd Inwestycji Miejskich, obecnie firma Primost Południe sp. z o.o. – przebudowuje sieć gazową. Rury gazowe zostały już przygotowane do ułożenia w ziemi na odcinku ok 150 metrów. Ponadto, wykonawca rozpoczął przebudowę kolidujących urządzeń elektroenergetycznych i oświetlenia.
Fot. ZIM
!["Budowa kładki Kazimierz – Ludwinów"](https://cowkrakowie.pl/wp-content/uploads/2024/01/kladka3-768x1024.jpg)
!["Budowa kładki Kazimierz – Ludwinów"](https://cowkrakowie.pl/wp-content/uploads/2024/01/kladka22-768x1024.jpg)
!["Budowa kładki Kazimierz – Ludwinów"](https://cowkrakowie.pl/wp-content/uploads/2024/01/kladka44-768x1024.jpg)