Podali się za policjantów, skuli w kajdanki lokatora mieszkania i go okradli

Autor CowKrakowie.pl
Podali się za policjantów, skuli w kajdanki lokatora mieszkania i go okradli

Krakowscy policjanci zatrzymali grupę osób, która podszywając się pod funkcjonariuszy dokonała rozboju na terenie Prądnika Czerwonego.

reklama

W grudniu ubiegłego roku do mieszkania na jednym z krakowskich osiedli na Prądniku Czerwonym zapukało kilku mężczyzn, którzy przedstawili się jako funkcjonariusze policji, okazując podrobione legitymacje służbowe, po czym pozbawili pokrzywdzonego wolności, zakładając mu na ręce kajdanki. Pod pretekstem wykonywania czynności służbowych przystąpili do przeszukania mieszkania, w wyniku czego dokonali kradzieży gotówki, pendriva z portfelem kryptowalut, monety kolekcjonerskiej i telefonów komórkowych. Poszkodowany mężczyzna zorientował się, że został oszukany i okradziony, po czym zgłosił sprawę prawdziwym funkcjonariuszom policji.

reklama

Sprawcy byli wyposażeni w kominiarki i opaski z napisem Policja, a także w odznaki policyjne, które uprzednio kupili przez portal Allegro.

Rozpoczęto śledztwo

W wyniku czynności operacyjnych ustalono, że sprawcami są mieszkańcy województwa śląskiego oraz małopolskiego, którzy w części są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców, a także mogą zajmować się obrotem narkotykami. 9 stycznia br. funkcjonariusze z pomocą specjalistycznego sprzętu policyjnego wkroczyli do sześciu mieszkań na terenie województwa śląskiego oraz małopolskiego. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci zatrzymali 6 mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty rozboju i posiadania środków odurzających.

Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych zabezpieczono środki odurzające o łącznej wadze 984 gram marihuany, 2 gramy amfetaminy, gotówkę w kwocie 5430 zł i 400 euro, zabezpieczono niebezpieczne narzędzia w postaci maczet, toporków, kija bejsbolowego oraz łomu. 

Sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Wszystkim zatrzymanym grozi od 2 lat do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

Kraków. Zatrzymano seryjnych złodziei

Wystawił ogłoszenie w sieci. Jest już w rękach policji

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności