Pasażerowie lotniska będą zadowoleni! Ułatwienie podczas kontroli bezpieczeństwa

Autor CowKrakowie.pl
Pasażerowie lotniska będą zadowoleni! Ułatwienie podczas kontroli bezpieczeństwa

Pasażerowie korzystający z krakowskiego lotniska będą niebawem mieć powody do zadowolenia. Planowane jest zamontowanie nowoczesnych urządzeń do kontroli bezpieczeństwa, które sporo zmienią.

reklama

Świetna wiadomość dla pasażerów! W 2024 roku Kraków Airport ogłosi przetarg i zakupi nowoczesne urządzenia do kontroli bezpieczeństwa.

reklama

Co się dzięki nim zmieni?

Zakup urządzeń pozwoli na znaczne przyspieszenie przepustowości operacyjnej strefy kontroli
bezpieczeństwa bagażu dzięki wyeliminowaniu konieczności wyciągania płynów oraz urządzeń
elektronicznych z bagażu
, a także dzięki optymalizacji procesu dystrybucji pojemników na bagaż.

Warto tutaj zaznaczyć, że w niektórych portach lotniczych w Europie taki system już funkcjonuje. Dzięki niemu pasażerowie mogą przewozić większe pojemności płynów – czy tak samo będzie w Krakowie? Wszystko na to wskazuje.

Lotnisko będzie posiadać 8 nowoczesnych skanerów w tym: 7 wyposażonych w system automatycznego powrotu pojemników (ATRS)oraz 1 przeznaczone na linię Fast Trac.

Rozbudowa płyty postojowej samolotów

W I kwartale 2024 planowane jest natomiast operacyjne uruchomienie nowych stanowisk. W wyniku realizacji inwestycji na sezon LATO 2024 płyta postojowa samolotów powiększy się łącznie o dodatkowych 15 stanowisk postojowych dla samolotów.

Kierunki

W 2024 planowanych jest nowych 6 połączeń regularnych. Bazowy przewoźnik Ryanair uruchomi połączenia do Dubrownika i Faro, Air Baltic do Wilna a  Brussels Airlines do Brukseli. Od sezonu letniego 2024 roku Cyprus Airways uruchomią nowe połączenie z Krakowa do Larnaki,
Finnair zwiększa częstotliwość połączenia do Helsinek, Lufthansa do Frankfurtu i Monachium ,KLM do Amsterdamu oraz FlyDubai do Dubaju. To nie wszystko! Nadal trwają rozmowy i jest szansa, że niebawem ogłoszone zostaną kolejne kierunki.

Zobacz także:

Kraków zaproponował rozwiązanie dla „Jubilatki”, która niebawem zostanie zamknięta

W Krakowie znaleziono sporą sumę pieniędzy. Poszukiwany jest właściciel


reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności