Orszak Trzech Króli Kraków 2024 [TRASA]

Autor CowKrakowie.pl
Orszak Trzech Króli Kraków 2024 [TRASA]

Ulicami Krakowa ponownie w najbliższą sobotę, 6 stycznia przejdzie Orszak Trzech Króli. Tegoroczny orszak przejdzie trzema tradycyjnymi trasami: z katedry na Wawelu, salezjańskiego parku Wioski Świata oraz z placu Matejki. Wszyscy spotkają się na Rynku Głównym.

reklama

Warto zaznaczyć, że podczas krakowskiego Orszaku Trzech Króli odbywa się zbiórka na rzecz projektu mieszkaniowego dla osób bezdomnych, prowadzonego przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

reklama

Orszak Trzech Króli w Krakowie 2024 – Trasy

Orszak czerwony (europejski) uformuje się na Wawelu po mszy, która rozpocznie się w katedrze o godz. 10.00. Po odegraniu tradycyjnej scenki przywitania króla przed katedrą (ok. godz. 11.00) przejdzie na Rynek Główny ulicami: Droga do Zamku i Grodzką.

Orszak zielony (azjatycki) w tym roku przejdzie zmienioną trasą z powodu remontów na krakowskich ulicach. Wyruszy przed godz. 10.00 z salezjańskiego parku Wioski Świata na ul. Tynieckiej do kościoła pw. św. Stanisława Kostki przy ul. Konfederackiej, gdzie o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza. Następnie ok. godz. 11.00 orszak ruszy w stronę ronda Grunwaldzkiego, przejdzie mostem Grunwaldzkim i skręci na bulwar Czerwieński. Potem skieruje się Plantami do ul. Wiślnej i dalej do Rynku Głównego.

Orszak niebieski (afrykański) wyruszy ok. godz. 11.00 z placu Matejki i uda się pod Barbakan, przejdzie ulicą Floriańską, przed kościołem Mariackim skręci w lewo na plac Mariacki, dalej na Mały Rynek, a następnie ul. Sienną dojdzie do Rynku Głównego, gdzie obejdzie Sukiennice i dojdzie do sceny przed wieżą ratuszową

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności