O krok od tragedii. Mężczyzna chciał wejść pod nadjeżdżający tramwaj. Zareagowali policjanci

Autor CowKrakowie.pl
O krok od tragedii. Mężczyzna chciał wejść pod nadjeżdżający tramwaj. Zareagowali policjanci

Krakowscy policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Dzięki natychmiastowej reakcji udało się uratować mężczyznę w kryzysie emocjonalnym.

reklama

Kilka dni temu nieumundurowani funkcjonariusze policji patrolując ulice Krakowa, zauważyli mężczyznę stojącego na torach tramwajowych, który próbował przejść przez barierkę rozdzielającą torowiska, mimo nadjeżdżającego tramwaju. Natychmiast podjęli działania, aby zapobiec tragedii.

reklama

Był w trudnej sytuacji emocjonalnej

Podczas interwencji funkcjonariusze zauważyli na spodniach mężczyzny ślady krwi, co wzbudziło dodatkowe zaniepokojenie. Po rozpytaniu mężczyzna przyznał, że jest w trudnej sytuacji emocjonalnej. Okazało się, że był również poszukiwany jako osoba zaginiona. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy uchroniła mężczyznę przed tragicznym finałem. Dzięki ich zaangażowaniu potrzebujący pomocy młody mężczyzna, trafił pod opiekę lekarzy.

Nie jesteś sam!

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z problemami natury psychicznej, nie wahaj się szukać pomocy. Do dyspozycji są liczne instytucje, które oferują wsparcie osobom w kryzysie psychicznym. Można skorzystać z pomocy telefonicznej:

• 800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym Bezpłatnie. Całą dobę.7 dni w tygodniu.

• 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.

• 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu

• 116 123 – Poradnia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym (Kryzysowy Telefon Zaufania). Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu

• 112 – W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności