Nożownik jest już w rękach policji. Zadał cios nożem w szyję mężczyzny

Autor CowKrakowie.pl
Nożownik jest już w rękach policji. Zadał cios nożem w szyję mężczyzny

W rękach krakowskich policjantów jest już mężczyzna, który 62-latkowi zadał cios nożem w okolicę tętnicy. Agresor trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

reklama

W ostatnim dniu 2023 r policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na krakowskim Podgórzu doszło do ugodzenia nożem mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu miała miejsce impreza z udziałem 6 osób, którzy wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie pomiędzy dwójką mężczyzn wywiązała się kłótnia, podczas której 55-latek uderzył drugiego szklaną butelką w głowę, a następnie zadał mu cios nożem w szyję w okolicy tętnicy. 

reklama

Sprawca uciekł z mieszkania

Sprawca przed przybyciem patrolu policji uciekł wraz z innymi dwoma uczestnikami.  Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala w stanie zagrażającym życiu. W wyniku działań operacyjnych sprawca został zatrzymany jeszcze tej samej nocy w jednym z mieszkań na terenie Podgórza. Nożownik po zatrzymaniu miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Sąd zastosował wobec 55-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Dwie osoby, które wraz z nim uciekły z mieszkania usłyszały zarzuty nieudzielenia pomocy i zastosowano wobec nich środki wolnościowe.

Zobacz także:

Mistrzejowice. Agresywny mężczyzna jest już w celi. Grozi mu kilka lat odsiadki

Na teren posesji wbiegł zamaskowany mężczyzna i oddał strzały

Chciał sąsiadowi ukraść tira. Nie potrafił odpalić silnika

"Nożownik"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności