Liczył, że policjanci „przymkną oko” na jego zachowanie. Teraz ma spory problem

Autor CowKrakowie.pl
Liczył, że policjanci „przymkną oko” na jego zachowanie. Teraz ma spory problem

50-latek liczył, że uda mu się przekupić policjantów, którzy podjęli wobec niego interwencję. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

reklama

Do zdarzenia doszło 23 stycznia 2024 roku w gminie Olkusz. Policjanci zostali wezwani na interwencję.  Według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna nie chciał opuścić mieszkania. Stał się pobudzony, poniżał i krytykował partnerkę, aż w końcu zaczął je grozić pozbawieniem życia.  50-latek był również agresywny w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Nie reagował na ich polecenia.

reklama

Zaproponował pieniądze

W trakcie interwencji, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, 50-latek zaproponował policjantom pieniądze. Liczył, że mundurowi „przymkną oko” na jego zachowanie i jak oświadczył „ chciał się jakoś polubownie dogadać ”.

Wobec powyższego mężczyzna został zatrzymany. W radiowozie po raz kolejny proponował policjantom pieniądze. Mundurowi o sytuacji natychmiast powiadomili dyżurnego jednostki. Mężczyzna w komendzie został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promile.

Po wytrzeźwieniu 50-latek usłyszał zarzuty przekupstwa poprzez obietnicę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu (art. 229§3 kk) a także  groźby, które kierował wobec 50-latki. Wobec mężczyzny prokurator zastosował zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakaz zbliżania się do 50-latki oraz policyjny dozór. Za powyższe przestępstwa grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Zobacz także:

Planowana jest podwyżka cen za przejazd A4 Katowice-Kraków

Zwężona zostanie jezdnia na ul. Nowohuckiej 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności