Kraków. Zatrzymano seryjnych złodziei

Autor CowKrakowie.pl
Kraków. Zatrzymano seryjnych złodziei

Seryjni złodzieje rowerów są już w rękach krakowskich policjantów. Właściciele jednośladów wycenili straty na łączną sumę ponad siedmiu i pół tysiąca złotych.

reklama

8 stycznia policjanci udali się w rejon krakowskiego Rynku, gdzie według uzyskanych informacji widywany miał być mężczyzna odpowiedzialny za szereg kradzieży rowerów, do których doszło w pierwszej połowie grudnia ub.r. w okolicach Starego Miasta. W trakcie sprawdzania rejonu policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Został on natychmiast wylegitymowany oraz poinformowany o powodzie policyjnej interwencji.

reklama

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Dwa dni później policjanci na terenie jednego z krakowskich centrów handlowych zatrzymali jego młodszego wspólnika. Według ustaleń śledczych na początku grudnia ub.r. mężczyźni w centrum miasta wspólnie mieli dokonać 3 kradzieży jednośladów. Co więcej, straszy z nich pokusił się o dodatkowy łup i już samemu 15 grudnia 2023 roku dokonał kolejnej kradzieży jednośladu. W trakcie przesłuchania zatrzymani przyznali się do kradzieży rowerów.

Właściciele jednośladów wycenili straty na łączną sumę ponad siedmiu i pół tysiąca złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec starszego mężczyzny prokuratura zastosowała policyjny dozór.  

Zobacz także:

Pęka jeden z najcenniejszych zabytków kultury żydowskiej w Polsce

IKEA wycofuje produkt. Stwarza zagrożenie dla użytkowników!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności