Kraków. Policjanci zatrzymali 30-latka. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

Autor CowKrakowie.pl
Kraków. Policjanci zatrzymali 30-latka. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

Krakowscy kryminalni udali się na ul. Księcia Józefa, gdzie zatrzymali 30-latka podejrzewanego o kradzież oraz posługiwanie się cudzą kartą bankomatową. Teraz mężczyźnie grozi więzienie.

reklama

Na początku października do organów ścigania dotarło zgłoszenie dotyczące kradzieży torebki z jednej z restauracji w centrum miasta. Złodziej zabrał ją, wykorzystując chwilę nieuwagi klientki, która przebywała w lokalu. W torebce znajdował się m.in. portfel z gotówką, dokumenty oraz karta bankomatowa, która jak się okazało, w dniu kradzieży była kilkukrotnie użyta przez sprawcę. W sumie właścicielka torebki wyceniła straty na ponad 4 tysiące złotych.

reklama

Ustalono i zatrzymano złodzieja

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, ustalili osobę, która mogła odpowiadać za kradzież.. 27 grudnia kryminalni udali się na ul. Księcia Józefa, gdzie zatrzymali 30-latka podejrzewanego o kradzież oraz posługiwanie się cudzą kartą bankomatową. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej jednostki. W trakcie przesłuchania zatrzymany przyznał się do kradzieży oraz płacenia za zakupy nie swoją kartą.

30-latek usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży dokumentu oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na to, iż w krótkich odstępach czasu dopuścił się on kilku podobnych przestępstw, kara ta może być wyższa.  

Zobacz także:

Koniec poszukiwań 36-latki

Kradzież rozbójnicza w Krakowie. Kobieta leżała na podłodze i wołała o pomoc

Policjanci przerwali nielegalne wyścigi i wystawili mandaty na ponad 46 tys. zł

Obywatel Ukrainy został zatrzymany na lotnisku

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności