Kierowcy jeszcze poczekają na oddanie ul. Żmujdzkiej 

Autor CowKrakowie.pl
Kierowcy jeszcze poczekają na oddanie ul. Żmujdzkiej 

Od 26 października trwa przebudowa ul. Żmujdzkiej na północy Krakowa. Niestety ponownie został przedłużony termin oddania inwestycji.

reklama

Jak informowaliśmy w ubiegłym roku na CowKrakowie.pl, w ramach zadania poszerzona zostanie jezdnia, wykonany zostanie pas do skrętu w lewo w al. 29 Listopada. Powstaną też chodniki, przebudowane zostanie oświetlenie oraz kolidująca infrastruktura podziemna.

reklama

Złożono wniosek o przedłużenie terminu prac

Zarząd Dróg Miasta Krakowa przekazał, że wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu prac.

Z uwagi na zwiększenie zakresu robót (wydłużenie przebudowy sieci wodociągowej, przebudowa kabla wysokiego napięcia oraz odcinka sieci gazowej), prace drogowe mogły się rozpocząć dopiero w połowie grudnia, co niestety zbiegło się z okresem załamania pogodowego.

Zbyt niskie temperatury oraz opady atmosferyczne uniemożliwiły wykonanie prawidłowej stabilizacji trudnego podłoża gruntowego.
Takie warunki pogodowe powodują zbyt wolne i nieprawidłowe wiązanie warstwy konstrukcyjnej, która nie uzyskuje odpowiedniej wytrzymałości i nośności. W wyniku tego nie można dokonać odbiorów technicznych drogi oraz dopuścić jej do ruchu. Tym samym prace potrwają do końca lutego br.

Zobacz także:

Wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy dla linii 134 i 138

Będzie można wylicytować 19 miejsc pod budowę grobów murowanych

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności